Connect with us

E pergjithshme

7 Gabime qe bejne parukieret dhe estetistet kur ju heqin vetullat dhe ju as qe e dini

Published

on

Vetullat e bukura jane nder atute e femres se kuruar. Vetullat e formesuar bukur kane nje rol vendimtar per dukjen ‘komplete’ dhe te persour. Ekspertet pohojne se nese deshironi qe vetullat tuaja te jene te perkryera ne secilin moment duhet te dini edhe disa rregulla pervec qe per cdo dite duhet t’i rregulloni dhe te kujdeseni per formen, tashesine dhe ngjyren e tyre..

1-Shkulja e vetullave ne drite te dites eshte me e rendesishme.

Shmangni dyllin sepse e terheq lekuren rreth syve dhe kete ne menyre me precise do ta beni me piskatore

2- Ju do te parandaloni rritjen nese i lyeni me losion, krem ose puder.

3- Ne menyre qe te mos shkulni me shume qime sesa deshironi, shmangini pasqyrat zmadhuese derisa e perdorni piskatoren.

Se pari i krihni perpjete dhe i prini qimet qe dalin jashte nese ju duhet qe t’i preni ato.

4-Ngjyra juaj e syve do te thkesohet nese perdorni nje laps me nje nuance me te erret sesa ngjyra natyrale e vetullave.

5-Pastroni gjithmone qimet qe dalin poshte harkut te vetulles sepse prishin tiparet e fytyres tuaj.

6-Mos hiqni qime nga brenda tufes se vetulla sepse do te krijoni hapesire.

7- Perpiquni qe te mos e theksoni shume harkun e vetullave tuaja.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport