Connect with us

Jete

Ai eshte duke ju perdorur/ Keto jane 7 rastet kur duhet ti jepni fund lidhjes njehere e mire

Published

on

E keni gabim nese mendoni se eshte e thjeshte per te mbyllur nje histori dhe per te zbuluar se kur eshte momenti i duhur per tu ndare me dike..

Nese po jetoni ne nje situate abuzive emocionale, gjerat nuk jane gjithnje kristal te qarta.

Ne cilat raste deklaratat apo komentet qe ju duken te cuditshme nga ana e tyre jane nje sinjal alarmi qe ju ndarjen duhet ta mendoni seriozisht ?!

1. Kur ata sillen cuditshem ndaj nje genjeshtre..

Beni kujdes ne momentin qe e kapni vazhdimisht me genjeshter dhe kur perballeni reagimi i tyre eshte i cuditshem duke thene qe as ata vete nuk e dine pse kane genjyer. Ne kete moment ai thjesht zgjedh te mos tregohet i sinqerte sepse kur dikush genjen e di shume mire pse po e ben.

2. Jane te pasjellshem me njerezit e panjohur.

Sillet keq me dike qe perplaset ne rruge, shoferet e taksive apo me kamarierin?

Nje shenje e karakterit te tij qe tregon shume eshte menyra sesi sillet me te tjeret.

3. Sillet keq me familjaret.

Ky aspekt duhet t’ju beje ta mendoni seriozisht marredhenien dhe t’ju shqetesoje .
4. Ju ndalojne te shkoni ne vende te caktuara.

Eshte vetem nje ceshtje kohe kur komunikimi shnderrohet ne urdhera dhe lidhja behet e lodhshme .
5. Ata insistojne qe ju te silleni ne nje menyre te caktuar.

Jepini duart nese partneri nuk e kupton se cfare po perpiqet te beje dhe kushtojini vemendje komenteve te tilla.

6. Te fajesojne ty per cdo gje qe ndodh

Mendohuni dy here perpara se t’i jepni nje tjeter shans nese ai nuk di te permbaje inatin per gjerat qe ndodhin dhe adreson gjithnje fajin tek ty.

7. Jeni ndjere te kercenuar

Heren e dyte reflektoni nese fillimisht e merrni si loje apo shaka.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport