Connect with us

Bota

Harrojini metodat e dhimbshme te depilimit/ Kjo eshte receta BIO si te hiqni qimet e fytyres pergjithmone

Published

on

Receta e lashtë ruse për heqjen e përhershme të qimeve është pikërisht ajo që ju nevojitet. Kjo është një përzierje e cila jo vetëm heq qimet e fytyrës, por edhe zbut lëkurën, duke e bërë atë të shëndetshme dhe me shkëlqim…

Përbërësit e përzierjes janë të mbushura me vitamina, minerale dhe antioksidantë.

Përbërësit:

1 lugë gjelle bollgur

2 lugë gjelle lëng limoni

3 lugë gjelle mjaltë

Përgatitja:

Shtoni në një enë të gjithë përbërësit dhe përziejini mirë derisa të formoni një masë homogjene.

Aplikojeni përzierjen e përgatitur në zonën ku ju dëshironi të hiqni qimet e fytyrësdhe lëreni të veprojë për rreth 15 minuta.

Më pas, lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë. Pas kësaj, aplikoni një krem hidratues në fytyrë. Ndiqeni këtë procedurë 2 deri 3 herë në javë. Pas një muaji, do të befasoheni nga rezultatet, sepse qimet e fytyrës tuaj do të jenë zhdukur plotësisht.

Receta numer 2

Lajmi i mirë është se ju mund ta përgatisni vetë këtë maskë dhe për më tepër nuk e acaron fytyrën. Ju duhen vetëm 3 përbërës të thjeshtë për të shpëtuar përgjithmonë nga qimet e fytyrës.

Përbërësit:

1 lugë gjelle miell

1 lugë çaji sheqer

1 vezë

Përgatitja:

Përzieni mirë të gjithë përbërësit në një enë të vogël, derisa të merrni një lloj paste. Sigurohuni që përzierja të bëhet ngjitëse, në mënyrë që të arrihet efekti i dëshiruar. Aplikojeni pastën në fytyrë, në zonat ku keni qime dhe lëreni të veprojë për 15 minuta, derisa të thahet. Pas kësaj, hiqeni maskën duke e tërhequr atë. Lajeni fytyrën me ujë të pastër dhe rezultati do të jetë i mahnitshëm.

Pasi t’i keni hequr qimet nga fytyra juaj, përdorni një krem ​​hidratues. Ju mund të përsërisni procesin kohë pas kohe për t’u siguruar që qimet të mos rishfaqen përsëri.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport