Connect with us

Jete

As mos e mendoni te vendosni qerpik fallco/ Ja si te rrisni qerpiket ne pak dite me receten BIO

Published

on

Ekzistojnë disa mënyra të thjeshta për të rritur qerpikët pa përdorur procedura të shtrenjta në sallone luksi. Do të mahniteni nga rezultati vetëm brenda 30 ditëve. Qerpikët tuaj do të jenë të gjatë dhe të dendur.

1

Krehja

Thuajse çdo ditë duhet t’i krihni me një furçe qerpikët tuaj sepse kjo teknikë përmirëson rrjedhjen e gjakut dhe stimulon rritjen e qerpikëve. Përdorni një furçë të veçantë si edhe disa pika vitaminë E dhe lani qerpikët për pesë minuta dy herë në ditë.

2

Vajërat

Ulliri, kokosi, vaji i kastorit, të gjitha përmbajnë acide yndyrore që sigurojnë ushqim të folikulave dhe mbajnë qerpikët të shëndetshëm. Vendosni një pikë vaji në një furçë të pastër ose në gisht, dhe aplikojeni atë në qerpikë para se të flini. Rezultati është mahnitës.

3

Vazelinë

Përbërja e vazelinës qetëson dhe hidraton qerpikët e thatë. Aplikojeni atë me kujdes në një furçë ose me një gisht përpara se të shkoni në shtrat. Shmangni kontaktin me sy. Lani fytyrën në mëngjes.

4

Ushqim i mirë

Mungesa e vitaminave mund të çojë në humbjen e qerpikëve. Hani më shumë proteina, vitamina dhe ushqime të pasura me acide yndyrore: arra, mish, peshk, vezë, fruta dhe perime.

5

Çaji jeshil

Ky lloj çaji përmban antioksidantë dhe vitamina, prandaj përdoret në produkte kozmetike dhe në trajtimin e humbjes së flokëve. Bëni një filxhan çaji të fortë të gjelbër, lëreni të ftohet dhe aplikojeni në një jastëk pambuku në qerpikët tuaj dy herë në ditë.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport