Connect with us

Jete

As mos e mendoni ti beni tatuazh/ 13 Keshilla si te beni vetullat tuaja te duken si te vajzave VIP

Published

on

Eshte shume e rendesishme qe t’i beni bukur harqet pasi vetullat i japin forme fytyres tuaj.

Ne kete artikull do te lexoni disa keshilla nga ekspertja e make up dhe vetullave, Cyndle Komarovski te cilat do j’u ndihmojne t’i rregulloni ato.

1-Vetullat duken fallco kur ju e beni kator fillimin e tyre. Krijoni hije te lehte dhe duke perdorur lapsa apo furce te holle krijoni nje forme. Perdorni nje mascara ngjyre kafe.

2. Po e beni bishtin e vetullave shume te gjate. Nese e zgjasni tepert bishtin jeni duke krijuar efektin e vetulles se rene. Vetulla juaj duhet te perfundoj aty ku fytyra juaj ngrihet lart dhe ku lapsi takon kocken.

3. Jeni duke e ekzagjeruar me harkun. Ju mund te dukeni te zemeruar ose te habitur kur i beni harqet e theksuara. Mbajeni lapsin e vetullave ne ane te kundert me flegrat e hundeve dhe mbusheni vetullen diagonalisht me qendren e syve nese doni te beni vetulla me hark. Rregulloni per poshte vetullat me ndihmen e nje furce. Ne pjesen me te siperme te vetullave beni nje cati me nje laps te lehte. Jepini doren e fundit me nje furce.

4. Vetullave nuk po u jepni forme. Ndiq formen e vetullave te tua(aty ku ka me shume qime) nese nuk keni kohe te takoni nje ekspert.

5. Ju shihen vende bosh. Perdorni nje furce me kend ose nje laps qe te mbushni vendet bosh ne vetull. Me mascara per vetullat, grumbulloni keto te fundit.

6. Jeni duke perdorur shume shkelqyes. Harqet tuaja mund te vendosen me ne dukje nese perdorni shume shkelqyes perreth vetullave. Perdroni nje ton qe eshte nje ton me i lehte se lekura juaj ne vend te kesaj.

7. Ju i keni tejmbushur vetullat tuaja. Ju po dukeni komike nese po dilni ne rruge me vetulla shume te errata jo natyrale. Qe te mos ju duhet te harxhoni te gjithe lapsin, perdorni nje mascara vetullash kaf.

8. Nuk e rregulloni te gjithe vetullen njesoj. Do te perfundoni me nje vetull pa rregull dhe pa lidhje mes bishtit dhe fillimit nese mendoni se keni mbaruar sapo keni bere harkun.

9. Po perdorni ngjyren e gabuar. Qe te kuptoni se cila eshte ngjyra juaj e pershtatshme, provoni disa lloje ngjyrash qe i pershtaten lekures tuaj.

10. Nuk e perhapni ngjyren. Ky eshte nje hap teper i rendesishem pasi do te dukeni sikur keni krijuar harqe jo natyrale. Mos harroni te perdorni furcen qe ta shperndani ngjyren ne te gjithe vetullen pasi te keni perfunduar me lapsin.

11. Per te mbushur vetullen beni nje linje. Per t’i dhene shkelqim çdo qimeje te vetulles tuaj pikerisht ne drejtimin qe po rriten mos perdorni vetem nje produkt.

12. Vetullat tuaja duken te shperndara.Qe te mos dukeni i cuditshem duhet ti “mblidhni” vetullat. Blini nje pomade per vetullat nese keni probleme.

13. Po perdorni shume produkt. Perdorni nje furçe per te larguar masen e tepert te make-up nese vereni se e keni kaluar masen.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport