Connect with us

Lajme

As mos e mendoni ti beni tatuazh vetullat/ Ky eshte SERUMI BIO qe nxit daljen e qimeve te reja

Published

on

Vetullat i japin forme fytyres tuaj ndaj eshte shume e rendesishme qe ato te jene ne formen me perfekte.

Per vite me radhe vetulla e holle ka qene e preferuar ndersa tani vihet re deshira per nje vetull te trashe, te plote dhe natyrale.

Qe te trashni vetullat dhe t’i keni ne forme te persosur lexoni keshillat me poshte:

1.Xhel aloe vera:

Xheli Aloe Vera do ushqeje qimet e vetullave dhe do te parandaloj renien e tyre pasi ne permbajtjen e tij ka shume antioksidante dhe substanca hidratuese. Lideret me te medhenj te kozmetikes e kane zgjedhur si produktin me te pelqyer per vlerat e mbrekullueshme qe Aloe Vera permban.Me ndihmen e gishtit tregues ose te nje furce merrni nje sasi te vogel xheli dhe lyeni vetullat para se te flini. Te nesermen lani fytyren me uje te vaket dhe perseriteni 2-3 here ne jave kete veprim.

2.Hudhra:

Perberesit sulfurike qe ndodhen ne hurdher do te stimulojne rritjen natyrale te vetullave dhe ne kete menyre ato do te duken me te plota. Kalojini ne blender disa thelpinj hurdher derisa te formohet nje paste dhe aplikojeni ne vetulla per 30 minuta. Lani fytyren me uje te ftohte dhe perdoreni kete trajtim 2-3 here ne jave. Kujdes, pasta e pergatitur nuk duhet te kete kontakt me syte!

3.Vaj esencial rozmarine:

Vaj esencial i rozmarines do te ushqeje folikulat e vetullave, do i forcoje dhe i ndihmojne te rriten ne menyre uniforme.Merrni pak nga vaji i rozmarines dhe lyeni vetullat per pese minuta. Vaji do te eleminoje toksinat e ambientit apo efektet negative te shkaktuara nga dielli.
Keto trajtime do ju ndihmojne te detoksifikoni folikulat e qimeve dhe te eliminoni toksinat nga lekura juaj.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport