Connect with us

Lajme

As mos e mendoni ti beni vetullat tatuazh/ Ky eshte serumi BIO qe nxit daljen e qimeve te reja, ruajeni

Published

on

Vetullat jane nje tipar shume i rendesishem i fytyres. Ato arrijne te ndryshojne paraqitjen e fytyres, te theksojne tiparet dhe te plotesojne ne menyre harmonike make up-in..

Vitet e fundit vihet re nje deshire per te paur vetulla sa me te plota edhe pse per vite me rradhe vetullat e holla kane qene te preferuara per shume femra. Lexoni keshillat e meposhtme nese edhe ju jeni lodhur duke konturuar me laps cdo dite vetullat tuaja.

Keto trajtime do ju ndihmojne te eleminoni tokasinat nga lekura dhe te detoksifikoni folikulat e qimeve.

1.Xhel aloe vera:

Aloe Vera ushqen qimet e vetullave dhe parandalon renien etyre per shkak se ne permbajtjen e saj ka shume substanca hidratuese dhe antioksidante. Me ndihmen e nje furce ose me gisht aplikoni nje sasi te vogel xhel Aloe Vera ne vetulla para se te flini. Ne menyre qe lekura ta perthithe ashtu si duhe lereni te qendroje per gjithe naten. Ne mengjes pastroni fytyren me uje te vaket dhe perseriteni kete veprim 2-3 here ne jave.

2.Hudhra:

Kaloni ne blender disa thelpinj hurdher derisa te krijohet nje paste dhe me pas aplikojeni ne vetulla. Lereni te qendroje per 30 minuta dhe me pas lani fytyren me uje te vaket. Vetullat do te duken me te plota sepse perberesit sulfurike te hurdhres stimulojne rritjen natyrale te vetullave.

3.Vaj esencial rozmarine:

Vaji esencial i rozmarines eshte i pasur me disa ushqyes te cilet ushqejne folikulat e vetullave dhe i forcojne ato. GJithashtu ky vaj redukton toksinat e ambientit dhe efektet negative te shkaktuara nga dielli. Apikoni pak vaj rozmarine tek vetullat dhe i krihni ato per 5 minuta.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport

You cannot copy content of this page