Connect with us

Jete

Beatrix duhet te kishte dal me kohe/ Reagon per here te pare Alberie Hadergjonaj, tezja e Beatrix

Published

on

Ditëve të fundit janë trazuar ujrat nga situatat e Donaldit, Borës dhe Beatrixës. Mbrëmjen e djeshme teksa të gjithë tentonin ti bënin gjyqin dhe i vunë në siklet, mami i Trixës i ka dërguar një letër ku i tregonte mbështetjen dhe i kërkonte që të sqaronte situatën që të mund të kishte bekimin e saj.

Lidhur me këtë ngjarje, tezja e Beatrix këngëtarja e njohur Albërije Hadërgjonaj ka dhënë njeë intervistë për Kryefjala.com. Ajo ka zbuluar ndjesitë e tyre familjarisht si dhe u kundërvihet për gjyqin dhe presionin krijuar nga produksioni.

Alberie e ke ndjekur BB VIP, cili prej banorëve mendon se do ta fitojë dhe me kryesorja si po e shikon Trixën brenda shtëpisë?

Alberije: “Po e kam ndjekur nga momenti kur është fut një pjesë e shpirtit tim aty-Trixa, të cilën e kemi rritur bashkë me motrën.

Se di çfarë të them sepse realisht po ju kushton shumë me shumë sesa ai çmim.

Aty po humbasin vlerat artistike si Fifi, Monika, Ariola, Donaldi e se fundmi Beatrixa dhe me vjen shume keq!

Normalisht une do doja të fitonte Beatrixa dhe do gënjeja po te thosha ndryshe.Eshte mbesa ime dhe e dua si vajzat e mia.

Artiste me disa cmime ,dhe shume e talentuar.”

Si është marredhënia juaj me njëra tjetrën?

Alberije: “Beatrixa eshte njësoj sikur ta kisha lind vet!”

Duke qenë se ti e njeh mjaft mirë, si te duket marrëdhenia e saj me Donaldin a ka rënë Trixa në dashuri?

Alberije: “Trixa eshte vajze naive dhe beson verberisht ne dashuri,dhe duke e njohur mire e di qe eshte e sinqerte ne ate qe thote.”

Po ketë trekendëshin e krijuar Donald, Bora, Trixa si do ta komentoje?

Alberije: “Eshtë shuuumë normale që dy te rinj te dashurohen.

Beatrixa s’ka qene shoqe e Bores dhe si detyrohet asgje. Shto ketu faktin qe Bora e Donaldi ishin te ndare prej 8 muajsh dhe mesa kuptoj e gjithe kjo u be per shoë dhe viktime e gjithe kesaj eshte Donaldi dhe Beatrixa.

Produksioni duhet te kishte vënë në dijeni Donaldin që Bora ka pranuar dhuratën e tij dhe e mbante, por bën të kundertën: futen Meridianin për ti dhënë informacion që jashte ti nuk e di ca bëhet . Mbase jam gabim po unë si publik kështu e perceptoj.”

5-A ka gabuar Trixa qe u lidh me Donaldin?

Alberije: “Nuk mund te jete gabim të dashurosh dike qe te thot jam single dhe ti je ajo qe dua.”

6-Si po sillet produksioni i BB Vip me çiftin Trixes & Donald?

Alberije: “Atyre po ju behet nje gjyq publik nga njerez qe s’kane asnje te drejte te japin, as marrin nga dy njerez qe pelqehen.

Produksionit mbas daljes te Fifit ju duheshin keta te dy per shikueshmeri.

Ata po e bastardojne dhe po demtojne imazhin e te treve dhe me vjen shume keq!

Boll me se jane tre familje te cenuara moralisht!”

7-Po Antigona nena e Trixes dhe motra juaj si po e perjeton kete eksperience?

Alberije: “Ajo ka rritur nje vajze me plot sakrifica dhe nuk e merion kete. Une si artiste nuk i kam degjuar kurre llafet, lart e poshte dhe prandaj kam ecur perpara.”

8-A ke menduar qe Trixa te dale nga BB Vip pasi publiku po e paragjykon per lidhjen me Donaldin ?

Alberije: “Po te isha une kisha dal me kohe sepse nuk lejoj askend te cenoje privatesine!

Po do doja te dilte sepse Trixa nuk i pershtatet ketij formati. Duhet te jesh cdo gje qe Trixa nuk eshte!

Neve kemi menduar qe po futet ne nje program si Big Brother VIP, ku figurave publike ju mbrohet karriera, por shoh qe nuk dalin dot nga formati i “Perputhen”, ku per disa vieëers kane shkelur mbi cdo parim.”

9- Ky spektakel po e ndihmon apo de mton Trixen?

Alberije: “D EMTON!”

10-Nese Trixa do ta shihte kete interviste cila do te ishte keshilla qe do ti jepje?

Alberije: “Mos ndrysho per askend. Jeta eshte e jotja dhe jetoje si ta duash ti.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport