Connect with us

Lajme

Bejini syte kater per ndonje tradheti/ Asteologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Ju jeni të lirë nga paragjykimet dhe të etur për të bërë shumë gjëra! Është një situatë e rëndësishme dhe bindëse astrologjike për 48 orët e ardhshme. Pjesërisht, është gjithashtu një periudhë fuqie në lidhje me marrëdhëniet me të tjerët.

Ndër të tjera, Gushti dhe Shtatori mund të jenë muajt në të cilët do të diskutohet përsëri për dashurinë: tregimet që mbajnë deri në verë janë ato që vlejnë edhe për shumë vite të tjera! Isshtë sikur të kërkosh shokë dhe dashuri të besueshëm pas disa tradhtive.

Demi

Edhe sot jeni mjaft grindës; kur acaroheni, kjo do të thotë se ka shqetësime për para ose se jeni i rrethuar nga njerëz që nuk ju besoni! Shtë e përshtatshme të braktisni çdo lloj tensioni të tepruar dhe të mbani mend se gjërat do të jenë më mirë nga e shtuna.

Binjakët

Në këtë ditë ju jeni akoma shumë të gjallë ndërsa e enjtja dhe e premtja janë ditë më pak tonike! Horoskopi Paolo Fox këshillon në këtë kohë të largojë të gjithë njerëzit me zili . Në botë nuk ka vetëm njerëz të mirë dhe për ca kohë ju e keni realizuar atë! Jepini përparësi dashurive të familjes, dashurisë së vërtetë!

Gaforrja

Ju jeni disi të trazuar sepse ka pasur probleme të mëdha që nga pranvera, pjesërisht sepse disa kontrata dhe marrëveshje nuk janë ‘të drejta’. Në këtë periudhë, megjithëse jeni duke bërë shumë, është sikur shumë pak njohin vlerën tuaj. Për fat të mirë, megjithatë, në dashuri ka një lajm të mirë edhe në drejtim të gushtit: prandaj nuk duhet të lëmë pas dore miqësitë dhe lidhjet e reja!

Luani

Me Hënën në shenjën tuaj ju jeni edhe më luftues se zakonisht! 48 orët e ardhshme janë të rëndësishme: ndër të tjera, mbaj mend që Venusi është gjithashtu i favorshëm së bashku me Marsin! Ekziston një dëshirë e madhe për dashuri, megjithëse zakonisht nuk e kërkoni atë hapur.Kur e doni një person që ju pëlqen të arrini një qëllim që do të pushtohet, të jetohet dita ditës, madje edhe nën një forcë konkurrence, rreziku dhe madje pothuajse grindje!

Virgjëresha

Do të keni katër ditë të rëndësishme , duke kujtuar se e enjtja dhe e premtja do të jenë 48 orë të puthura nga një hënë e favorshme ! Mund ta imagjinojmë që brenda tre ditësh do të ketë një përgjigje, se ka diçka të mirë. Ajo që nuk duhet të nënvlerësohet në këtë periudhë është marrëdhënia me të tjerët, sepse falë një personi që ju respekton, i cili ju vlerëson, do të jetë e mundur të bëni gjëra të rëndësishme.

Peshorja

E Mërkura dhe E enjtja janë dy ditë të rëndësishme sipas horoskopit Paolo Fox atëherë e Shtuna dhe e Diela, atëherë një lloj deklarate dashurie do të jetë e nevojshme, në kuptimin që do të jetë e përshtatshme për të përcaktuar ndjenjat . Disa çifte janë provuar prej kohësh jo vetëm që nga periudha e mbylljes, por edhe nga konfliktet që janë lindur brenda marrëdhënies. Ju duhet durim.

Akrepi

Në këto 48 orë të Mërkurën dhe të enjten mund të jeni nervoz, në konflikt me veten. Dhe për këtë arsye, rekomandimi i astrologut është ta lehtësoni. Kur mendoni se po merrni një ofendim ose ndjeheni të tradhtuar, ekzagjeroni pak në vlerësimin e gjithçkaje rreth jush në një mënyrë negative. Merrni gjërat me masën e duhur dhe shmangni stresin e tepërt!

Shigjetari

Ju keni një ngarkesë të mirë energjie edhe sepse Hëna dhe Marsi janë në aspekt të shkëlqyeshëm: kjo mund të tregojë jo vetëm dëshirën për të folur, por edhe për të jetuar një dashuri në një mënyrë më të plotë. Paolo Fox kujton se nga gushti Venera nuk do të jetë më! Mundohuni të vlerësoni projektet e reja që do të jenë të rëndësishme për të ardhmen .

Bricjapi

Në krahasim me të Dielën dhe të Hënën, ju jeni shumë më të qetë ! Ndonjëherë gratë e shenjës mendojnë se janë mirë, burrat shpesh mbyllen në një lloj mutizmi dhe izolimi që gjithashtu ndihmon për të bërë më mirë në vendin e punës. Ju në të vërtetë punoni mirë kur nuk ka shumë njerëz përreth. Kjo fundjavë e ardhshme do të sjellë disa diskutime ose sqarime në dashuri!

Ujori

Gjithashtu në këtë të Mërkurë jeni shumë të mërzitur. Në realitet, njerëzit e shenjës së Dashit, Luanit apo Shigjetari janë padyshim më të bindur sesa ata që kanëlindur në shenjën e Gaforres dhe Peshores. Pra, duhet thënë se në këtë periudhë ju doni transformime, ndryshime në jetën tuaj.

Peshqit

E Mërkura dhe E enjtja janë dy ditë interesante që mund të sjellin edhe një avantazh të vogël ekonomik! Në veçanti, Paolo Fox kujton se fundi i korrikut do të jetë paksa i ashpër si dhe fundi i gushtit : prandaj kushtojini vëmendje parave sepse padyshim që ka afate që në një farë mënyre që duhet të respektohen dhe pak më shumë vëmendje nga kjo pikëpamje nuk do të dëmtonte!

1 Comment

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport