Connect with us

Lajme

Beni lifting ne kushte shtepie/ Kjo eshte receta BIO me efektive se BOTOX-i, ruajeni

Published

on

Per arritjen e lekures se re, shume kompani prodhojne produkte te ndryshme. Keto produkte permbajne kimikate te cilat ndeshen me lekuren tone.

Ne kete artikull do te lexoni se si vetem nje perberes natyral do ju ndihmoje te dukeni me te bukur dhe qe te keni pamje me te mire.

Nje perberes shume i njohur ne procesin e gatimit eshte hudhra. Ky perberes organik dhe natyrale perdoret si burim edhe per ‘perftimet e shkelqyera te bukurise se lekures.

Hurdhra mund te perdoret si piling ekfektiv natyral dhe si pastrues. Per perteritjen e fytyres tuaj mund te pergatisni kete maske te shkelqyer dhe shume te thjeshte.

Perberesit:

-hudher

-argjil i bardhe

-mjalte

-uje te ftohte

-peshqir

-luge(gjelle)

-ene

Ne nje ene, shtypni hudhren sa te krijohet nje lloj paste dhe me pas shtoni nje luge mjalte. Me pas shtoni nje luge gjelle argjile te bardhe dhe perzieni te gjithe perberesit. Aplikojeni masen e perftuar ne fytyren tuaj dhe lereni te qendroje per 10 minuta.

Shpelajeni fytyren me uje te ftohte dhe fshijeni me peshqir. Rekomandohet qe kete trajtim t’a perserisni cdo dite.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport