Connect with us

Lajme

”Boll diskutuat për këtë gjë, po hamë bukë”/ Sabiani nuk e duron dot me situaten ne shtepine e Big Brother

Published

on

Mbrëmjen e djeshme ‘’Vëllai i Madh’’ ka vendosur t’i punojë banorëve një rreng shumë gazmor.

Ai vendosi Sabianin dhe Einxhel që të maskuar të ngriheshin natën dhe të shkatërroni gjithçka në shtëpi.

Banorët kanë vetëm një mision, të gjehejnë emrat e dy ‘’Ninxhave’’ dhe në unanimitet të japin emrat e menduar gjatë spektaklit të së premtes.

Për banorët kanë nisur diskutimet, debatet dhe komentet.

Ata janë në ankth dhe çdo minutë vigjilent për të kuptuar se kush është dyshja që mund të ketë pasur gisht në misionin e mbrëmshëm.

Tensioni i krijuar nuk i ka pëlqyer Einxhel dhe Sabianit të cilët të nervozuar kanë replikuar me banorët gjatë konsumimit të darkës.

’E keni marrë më shumë seriozisht seç duhet, po na shihni sikur kemi bërë ndonjë krim. Qetësohuni’’,- tha Einxhel.

‘’Boll diskutuat për këtë gjë, po hamë bukë dhe nuk dua të dëgjoj më këtë diskutim’’,- tha Sabiani nga ana tjetër.

Loja mesa duket po merr përmasa shumë serioze. Prova javore ka nxitur më shumë se kurrë debate dhe ironi mes banorëve.

Sabiani, njëri nga protagonistët, është shprehur i ofenduar për faktin se shumica e banorëve po tentojnë të “prishin qëllimisht lojën”.

Disa prej tyre, janë betuar që në orët e para të provës javore për të vërtetuar që nuk janë ata të implikuarit e rrëmujës në shtëpi.

Kjo gjë duket se ka irrituar Sabianin i cili si besimtar në fé, e ka konsideruar këtë një gjest të gabuar dhe që sjell në mënyrë të padrejtë ndërprerjen e lojës.

“Ju po prishni lojën, nuk është zgjidhje kjo që të betohemi të gjithë me radhë. Është gjynah të betohesh për një lojë”,- tha ai.

Pak minuta më pas, acarimi i tij nuk u zhduk por përkundrazi. Ai shprehu se kishte vendosur që t’i kërkonte produksionit anullimin e lojës.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport