Connect with us

Lajme

Boll me piskatore dhe strisha dylli/ Kjo eshte receta BIO qe eleminon qimet me 1 perdorim, ruajeni

Published

on

Trajtimet me lazer dhe kremrat e ndryshem jane nder metodat me te njohura per heqjen e qimeve te fytyres. Per shkak te ndjeshmerise se lekures ndaj kimikate qe permbajne, keto trajtime mund te shkaktojne irritim dhe skuqje te lekures…

Metodat natyrale jane gjithmone zgjidhja me e mire. Me poshte mund te lexoni nje recete natyrale e cila do te lere lekuren tuaj te bute dhe do te largoje qimet e fytyres ne me pak se 15 minuta..

Receta natyrale:

Perberesit: 2 luge gjelle mjalte 1 luge gjelle paste miell tershere 2 luge gjelle leng limoni

Si fillim merrni tersheren dhe shtypeni derisa te krijohet nje mase sikur puder. Shtoni te gjithe perberesit e tjere derisa te krijohet nje mase homogjene dhe vendoseni kete mase ne zonen ku keni problem. Lereni te qendroje per 15 minuta dhe me pas pastrojeni fytyren me uje te vaket. Vendosni kremin tuaj hidratues dhe 2-3 here ne jave per nje muaj, perseriteni kete proces.

Kjo recete do e bej lekuren te duket me e shendetshme dhe plot shkelqim pervecse do te largoje qimet e fyyres. Te gjithe jane habitur nga rezultatet e shkelyqera te kesaj recete. Ajo eshte e pasur me antioksidante,minerale dhe vitamina te cilat bejne nje mrekulli per fytyren tuaj.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport