Connect with us

Jete

Boll vuajtet me piskatore dhe strisha dylli/ Kjo eshte receta BIO qe do jua heqi qimet njehere e mire

Published

on

Perzierja qe do te lexoni ne kete artikull ka nje perparsi sepse pergatitet shume shpejt. Shume prej femrave deshirojne qe te eleminojne pergjithmone qimet mbi buzen e siperme.

Kjo maske ka edhe veprim qetesues pevecse do te eleminoje qimet. Ajo eshte teresisht natyrale dhe pa efekte anesore.

Eshte kohe qe te provoni kete metode te eleminimit te qimeve me ndihmen e maskes nga mjalti, limoni dhe qulli i tersheres nese ju jane bere monotone dylli apo shiritat e depilimit.

Kjo perzierje nuk permban asgje kimike dhe eshte nje metode natyrale pa dhimbje.

Perberesit e nevojshem per kete perzierje jane:

– 2 luge mjalte,

– 1 luge qull tershere,

– 2 luge leng limoni.

Pergatitja:

Merrni nje ene dhe perzieni mire te gjithe perberesit derisa te krijohet nje mase homogjene. Aplikoni masen e perftuar ne zonat ku deshironi te elimonini qimet duke bere levizje rrethore dhe duke e ferkuar butesisht.

Lereni qe perberja te qendroje per 15 minuta dhe me pas shpelajeni me uje te ngrohte.

Me pas qe lekura juaj te jete e kuruar aplikoni kremin hidratues. Per te arritur rezultate optimale perseriteni kete procedure 2-3 here ne jave. Qimet do te zhduken teresisht pas nje muaji.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport