Connect with us

Jete

Boll vuajtet me piskatore dhe strisha dylli/ Kjo eshte receta BIO qe do jua heqi qimet njehere e mire

Published

on

Trajtimet me lazer dhe kremrat e ndryshem jane nder metodat me te njohura per heqjen e qimeve te fytyres. Per shkak te ndjeshmerise se lekures ndaj kimikate qe permbajne, keto trajtime mund te shkaktojne irritim dhe skuqje te lekures. RUAJINI RECETAT QE TI KENI GJITHMONE

Metodat natyrale jane gjithmone zgjidhja me e mire. Me poshte mund te lexoni nje recete natyrale e cila do te lere lekuren tuaj te bute dhe do te largoje qimet e fytyres ne me pak se 15 minuta.

Receta natyrale:

Perberesit: 2 luge gjelle mjalte 1 luge gjelle paste miell tershere 2 luge gjelle leng limoni

Si fillim merrni tersheren dhe shtypeni derisa te krijohet nje mase sikur puder. Shtoni te gjithe perberesit e tjere derisa te krijohet nje mase homogjene dhe vendoseni kete mase ne zonen ku keni problem. Lereni te qendroje per 15 minuta dhe me pas pastrojeni fytyren me uje te vaket. Vendosni kremin tuaj hidratues dhe 2-3 here ne jave per nje muaj, perseriteni kete proces.

Kjo recete do e bej lekuren te duket me e shendetshme dhe plot shkelqim pervecse do te largoje qimet e fyyres. Te gjithe jane habitur nga rezultatet e shkelyqera te kesaj recete. Ajo eshte e pasur me antioksidante,minerale dhe vitamina te cilat bejne nje mrekulli per fytyren tuaj.

Receta nr 2

Qimet mbi buze do te bien akoma me shume ne sy nese i mbuloni me krem puder. Ne ju sjellim metoden me te thjeshte dhe me pak te dhimbshme te mundshme ndermjet menyrave torturuese si piskatorja, depilimi me pe, me dyll apo receta e gjyshes me sheqer.

Perberesit e nevojshem:

– 1 luge gjelle miell bajamesh

– 1 luge çaji sheqer kaf pluhur

– 2 te bardha veze

Ne nje ene hidhni sheqerin kaf dhe shtoni gradualisht miellin e bajameve duke i perzier sebashku. Pasi te keni rrahur te bardhat e vezeve dhe te jete krijuar nje shkume e bardhe, shtojni ato tek sheqeri dhe mielli. Me pas shtoni cfaredo lloj vaj esencial te keni ne shtepi ose vaj ulliri.

Pasten e perftuar aplikojeni ne zonen siper buzes se siperme dhe mbajeni derisa te thahet. Duke masazhuar fytyren ne forme rrethore hiqeni ate nga fytyra. Pasi t’a keni pastruar do te ngeleni pa fjale nga rezultati. Pas heqjes se maskes mos harroni te perdorni nje krem hidratues.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport