Connect with us

Lajme

Brenda shtepise luksoze te kengetare Maja/ Shiko sa bukur e ka rregulluar ajo vilen e saj luksoze

Published

on

Prej vitesh tani kengetarja e njohur Maya Alickaj kendon muzike popullore. Puna e gjithe viteve ne skene mesa duket i eshte shperblyer.

Maya eshte zhvendosur ne periferi te Tiranes ne nje kompleks gjigand vilash ndryshe nga jetesa dikur ne nje apartament te thjeshte. Maya ka treguar cdo ambient te shtepise se saj ne nje nga episodet e emisionit “Rudina”.

Arredimin e shtepise ja kishte besuar te gjithin bashkeshortit te saj i cili eshte me profesion arkitekt.

Cdo ambient ishte i arreduar mjaft stil dhe modern. Ne strehen e tyre nuk mund te mungonte nje simbol nga vendlindja e tyre si nje cift vlonjat qe jane.

Maya nuk pranon te thote se sa kohe iu ka kushtuar kjo vile madheshtore por tregon se eshte shume e lumtur per shtepine e re.

Kengetarja thote: “Kur me pyesin sa kohe na ka kushtuar, une pergjigjem ‘nuk e them, se ashtu eshte nje muhabet’. Ne te vertete, na ka marre shume kohe, por e kemi ndertuar ngadale. Edhe per shkak te angazhime dhe projekteve, na ka zgjatur. Ka pasur edhe periudha te gjata kur nuk kemi punuar fare. Tamam tamam, ndoshta nje vit na ka marre dhe 5,6 muaj intensive.”

Maya tregoi se investimi ja vlen edhe pse per vleren monetare nuk eshte pronocuar.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport