Connect with us

E pergjithshme

Burrat nuk i thone asnjehere/ Keto jane 8 sekrete qe meshkujt i mbajne te fshehta nga grate e tyre

Published

on

Burrat dhe gratë kanë shumë ngjashmëri, si edhe dallime. Gjithmonë të dy gjinitë e kanë pasur shumë të vështirë të kuptojnë njëri-tjetrin, mirëpo në ditët që po jetojmë ndoshta gjërat janë bërë pak më të lehta. Gjithsesi, ka disa gjëra për të cilat meshkujt mendojnë gjatë gjithë kohës, por nuk ua thonë vajzave.

-Ata ndonjëherë duan të mos bëjnë asgjë. Kjo mund t’ju vijë e papritur, por ata nuk duan gjithmonë të jenë në krye të gjërave, duke marrë vendime serioze dhe duke qenë përgjegjës për çdo gjë. Ata kanë nevojë edhe për pak kohë për veten për të shijuar çaste paqeje dhe qetësie.

-Nuk i vënë re detajet e vogla. Burrat mendojnë globalisht. Thjesht pranojeni dhe mos u mundoni t’i bëni ata që t’i kushtojnë vëmendje detajeve të vogla. Ndoshta edhe ju duhet të ndiqni shembullin e tyre, pasi nëse shqetësoheni për detaje të vogla, humbisni copëza lumturie.

-Mendimet e kota janë një relaks për trurin e tyre. A mund ta imagjinoni se burrat nuk shpenzojnë asnjë minutë të jetës së tyre duke menduar se si ta paguajnë kredinë e shtëpisë: të sigurojnë familjen ose të shpëtojnë botën? Ata shpesh mendojnë për gjëra të pakuptimta.

-Vlerësojnë çdo grua që kalon. Një mashkull do t’ia ngulë sytë çdo zonje të bukur që kalon. Është në natyrën e tyre që të shikojnë dhe të vlerësojnë gratë dhe kjo gjë nuk mund të shmanget.

-Edhe meshkujt i pëlqejnë komplimentet njësoj si vajzat. Mirëpo, meshkujt nuk duan të duken “të dobët” në sytë e tyre duke kërkuar fjalë të mira.

-Ecja e vajzave ka shumë impakt tek meshkujt. Nëse e mbani shpinën drejt, do të krijoni një lloj sigurie dhe kjo gjë transmetohet edhe tek meshkujt.

-Meshkujt preferojnë bukurinë natyrore. Ata duan t’ju shohin edhe në momente jo të mira, edhe pse nuk ua thonë ndonjëherë.

-Meshkujt vdesin të bëjnë thashetheme. Edhe pse mendohet se kjo punë u takon vajzave, meshkujt sa herë mblidhen me miqt e tyre, flasin për vajzat dhe për çdo gjë tjetër.

-Meshkujt në një marrëdhënie në përgjithësi, nuk i thonë të dashurës që duhet të humbasë peshë, ose nëse ajo ka gatuar diçka aspak të shijshme, ata e hanë thjesht për t’i bërë qejfin.

-Edhe pse meshkujt duken të gatshëm gjithmonë për t’i propozuar një vajze që e pëlqejnë, ata kanë nevojë për një shtysë nga ana e saj, sepse i tremb dështimi.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport