Connect with us

Lajme

Dashi i pari Demi i fundit/ Ky eshte horoskopi i detajuar i muajit NENTOR 2020

Published

on

12 – Demi – Janë në fund të renditjes pavarësisht se ky muaj iu përket. Pas datës 20 futet Dielli në shenjën e tyre, por menjëherë takohet me Uranin dhe kjo i bën Demët të surprizuar, të paqartë dhe me një tendencë për të bërë një ndryshim të madh. Kjo papërgatitje nga e reja i bën ata të jenë në fund të renditjes. Duhet të jenë me këmbë në tokë për të pritur gjera të reja. Do kenë financë pak të vështirësuar, puna me ndryshime të mëdha dhe dashuria do të jetë e mirë deri në datë

11 – Peshorja – Do të kenë një muaj romantik dhe do të dashurojnë në punë. Mund të fillojë një fl irt shumë i zja rrtë dhe gjërat do të shkojnë mirë. Do jenë më emocionalë seç duhet dhe për ndikimin emocional që kanë nga të tjerët janë në këtë pozicion. Ky muaj do të jetë i mirë në lidhje me punë, dashurinë dhe me bashkëpunimet e reja. Financat nuk janë aq mirë sa duket, mund të harxhojnë në mënyrë të pakontrolluar.

10 – Virgjëresha – Në ekonomi do të kenë probleme, por edhe në çështjet erotike. Do të kenë bashkëpunime, puna do jetë shumë mirë. Rreth datës 20-të mund të kenë një të papritur që për shumë virgjëreshë do jetë e pakëndshme. Ose një njohje surprizë që do tronditë themelet e tyre ekzistuese ose një ndarje surprizë.

9 – Peshqit – Afërdita do jetë në shenjën e tyre deri më datë 20 nëntor dhe kjo është një nga ndikimet e bukura për ta. Do të kenë ndjenja të bukura, takime, pasione, por të gjitha planet e tyre do të hidhen në erë pas datës 20-të. Nuk do të stabilizohen dot me planet dhe do të marrin një tjetërsim. Duhet të përshtaten me mënyrën e re.

Lexo edhe: Një gjyshe si kjo!
8 – Gaforrja – Do të kenë lajme të mira, me udhëtime, kontakte me jashtë ose do të rilidhen me persona me të cilët kanë pasur probleme më përpara. Në rrugë ligjore mund të kenë mbështetje, por mund të kenë edhe ndryshime aleancash në mënyrë të papritur. Në lidhje me karrierën mund të themi që do kenë fund muaji shumë dinamik dhe pak ne rvoz.

7 – Bricjapi – Kanë një moment deçiziv në lidhje me punët familjare. Ky deçizivitet do fillojë kryesisht pas datë 17 nëntor. Do kenë udhëtime, mund të ndryshojnë shtëpi. Gjithë muaji Prill është me mundësi shumë të mira për ta. Por disa projekte ligjore do të kthehen pas, kështu që duhet të bëjnë kujdes.

6 – Akrepi – Ky është një muaj që do të merren me punë. Do kenë një muaj që do të lidhen shumë me partnerët, do marrin një vendim ose do të kenë çaste romantike. Por duhet të kenë kujdes në partneritetet që mund të kenë në biznes ose në martesë. Disa Akrepë mund të kenë edhe ndarje.

5 – Shigjetari – Do të kenë një periudhë shumë të mirë për rregullimin e marrëdhënieve familjare. Duhet të kenë kujdes me shpenzimet e tyre. Do të bëjnë njohje të mira në ambientet familjare. Është një periudhë e mirë për tu prezantuar. Nëse kjo nuk ndodh deri në datë 20-të atëherë ata do të bëhen shumë fli rtues dhe romantikë.

Lexo edhe: Infermieri shpërthen në lot, nuk mund ta përqafojë sapo kthehet nga puna djalin e tij për shkak të koronavirusit
4 – Ujori – Do të kenë një muaj shumë të fuqishëm ekonomik, do të kenë lajme të mira dhe plane të mira për jetën personale. Edhe për këtë shenjë ekziston tendenca që të mos i menaxhojnë mirë paratë . Nëntori do të jetë emocional dhe prurjet e mira mund të ikin papritur. Disa ujorë do të kenë ndryshime të mëdha në lidhje me punën, jo thjeshtë një ndryshim pozicioni, por një ndryshim i rëndësishëm. Mund të kenë ndryshim në profil pune ose në mënyrë jetese.

3 – Binjakët – Janë në një pozicionim të mirë sepse i ndihmon Afërdita në shenjën e Peshqve. Do të marrin lajme të mira, por nuk duhet të ëndërrojnë më shumë se duhet. Financat për ta do të futen në ritme të mira. Ky muaj gjithashtu është muaj fejesash dhe martesash për ta.

2 – Luani – Janë në një pozicion më të privilegjuar, Jupiteri në shenjën e Shigjetarëve iu jep të gjitha mundësitë që të ecin, të përparojnë dhe të bëjnë ndryshime të mëdha. Do të kenë prurje të madhe ekonomike nga bashkëpunimet ose nga partnerët e tyre. Nëse do të dinë t’i investojnë do të ndihen shumë mirë. Do të kenë takime të mëdha dhe të këndshme dhe pasiononte për jetën personale.

1 – Dashi – Janë në pozicionin e duhur, dielli është në shenjën e tyre dhe ky është një ndikim shumë i mirë. Nuk do të kenë energjinë për të vepruar në mënyrë impulsive dhe të pakontrolluar këtë muaj. Mbizotërohen nga ndjenja të mira, janë bërë të thellë. Ky organizim i brendshëm i çliron dhe iu jep shanse.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Flexible

Jete5 days ago

Sot eshte modele me e pelqyer/ Ja si dukej Bleona Qerreti kur ishte femije

Bleona Qereti, e njohur profesionalisht si Bleona, është një këngëtare, ndërmarrëse dhe aktore shqiptare-amerikane. Që nga viti 2009, Bleona ka...

Jete5 days ago

Xhensila poston foto nga makina/ Bes Kallaku nuk e le dot pa e komentuar, ja cfare i shkruan

Xhensila Myrtezaj eshte nje nga kengetaret me te famshme dhe me te dashura per publikun shqiptar. Me kengen e re...

Jete6 days ago

Brenda shtepise luksoze te Rudina Dembacaj/ Kjo eshte vila ku ajo po jeton me Markun

Rudina Dembancaj shfaqet gjithmone shume e lumtur ne shoqerine e partnerit te saj Mark Frrokut. Aktrorja e njohur ka postuar...

Jete6 days ago

I ndoqi fati i keq/ Keto jane 7 CIFTET VIP qe u ndane pasi ben tatuazh per njeri tjetrin

Teksa jetohet nje histori dashurie asnje nuk e mendon ndarjen. Shume cifte shtyhen nga dashuria e madhe dhe bejne tatuazhe...

Jete2 months ago

Duhet te prisni deri ne daten 6 Shtator/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Dashi Mund të mbështeteni në një pozicion të mirë të Hënës. Me siguri kjo nuk është e mjaftueshme për të...

Jete3 months ago

Flirtues dhe tradhtarë/ 5 shenjat e horoskopit të cilave nuk duhet tu besohet aspak

Binjakët Ndër pesë shenjat më pak besnike të horoskopit janë Binjakët . Të lindurit e kësaj shenje kanë tendencë të...

Jete3 months ago

HOROSKOPI javor 27 Korrik-2 Gusht i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Dashi: Takime të nxehta! I dashur Dash, ardhja e gushtit ju sjell shumë pasion dhe një lajm të mirë në...

Jete3 months ago

Do takoni nje njeri qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I DT 25 DHE 26 KORRIK 2020 NDJENJA ANTAGONISTE E Shtune dt 25 dhe e Djele dt 26...

Jete3 months ago

Do te merrni vesh disa thashetheme per veten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 24 KORRIK 2020 E Pamundura e mundur dhe Anasjelltas Sot e Premte dt 24 Korrik dhe hena...

Jete3 months ago

Harrojini metodat e dhimbshme të depilimit/ Kjo eshte metoda me e mire per ta bere trupin drite

Ka metoda te ndryshme perfshire ato natyrale dhe trajtime te ndryshme mjeksore per te eleminuar qimet nga trupi. Por metodat...

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport