Connect with us

Jete

Dashuria triumfon mbi gjithcka/ Keto jane 9 Vajzat VIP qe u martuan dhe u bene nuse ne vitin 2021

Published

on

Dashuria eshte ndjenja me e bukur dhe ne momentin kur kjo ndjenje kurorezohet ne martese, njeriu ndihet me te vertete i bekuar. Ne kete artikull do te njiheni me 9 ciftet me te njohur te showbiz-it te cilet e kane hedhur kete hap pergjate ketij viti.

1-Dashuria mes Feros dhe Arbenites trimfoi pas shume ndarjesh dhe ribashkimesh. Ne daten 18 Shkurt ata u martuan dhe ishte Arbenita e cila e beri te ditur per ndjekesit kete lajm. “Te sapomartuar” , shkruajti ajo bashkengjitur fotos se publikuar.

2-Ne daten 9 Qershor dashuria e ciftit te njohur Shpat Kasapi dhe partneres se tij u kurorezua ne martese. Ata i mahniten te gjithe me fotot e tyre nga ceremonia edhe pse vendosen qe te martoheshin ne feshehtesi.

3- Me ane te nje postimi ne rrjetet sociale mikeshat e kengetares Fjolla Krasniqi ben te ditur lajmin e marteses se shoqes se tyre me date 14 Qershor. “Per t’ia uruar martesen shoqes sone Fjolla Krasniqi” shkruajten shoqet e kengetares.

4-Ne 29 Qershor Xheisara dhe partneri i saj Klajdi u matuan ne nje ceremoni private ku kishin ftuar vetem familjaret dhe miqte e ngushte.

5-Pas 17 vitesh bashke, cifti shume i pelqyer i publikut Rezarta Shkurta dhe Ermal Hoxha u martuan. Me 13 Korrik ata organizuan nje feste me miqte e te afermit afer detit.

6-Me daten 23 Gusht Megi Fino vajza e ish deputetit te ndjere Bashkim Fino i dha fund beqarise. Ajo u martua me Sidrit Takon.

7-Reperi Buta u martua me Fjollen larg syrit te mediave me daten 11 Shtator.Ne rrjetin social ‘Instagram’ ai publikoi nje foto ku shfaqej i veshur dhender prane partneres se tij.

8-Dasma e Rudina Dembacaj dhe Mark Frrokut ishte po ashtu nje dasme e cila beri shume buje. Ata u martuan ne daten 1 Tetor ne Qendren e Jezuiteve ‘Anton Luli’.

9-Ne 10 Nentor Suzana Ramosaj kurorezoi dashurine e saj ne martese me avokatin Besnik Nikiqi. Ceremonia e dasmes se tyre u be ne Bjeshket e Nemuna.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport