Connect with us

Jete

Dasma pa mish nuk ka kuptim/ Por shikoni cfare po hane te ftuarit ne dasmen e Armina Mevlanit me Shkelzenin

Published

on

Armina dhe Shkëlzeni po kurorëzojnë sonte dashurinë e tyre në martesë. Dasma me mbi 300 të ftuar ka mbledhur personazhe të njohur të ekranit e politikës. Ndërkohë një detaj i rëndësishëm i çdo dasme është dhe ushqimi.

Xing.al ka arritur të sigurojë disa foto nga pjatat e servirura, të cilat kanë një veçanti dhe duke qenë se dasma po kremtohet në një agroturizëm i është vënë theksi ushqimit tradicional shqiptar.

Lugët janë prej druri dhe enët njëpërdorimëshe. Siç shihet edhe nga fotot ushqimi duket të jetë ndryshe nga dasmat e tjera, ç’ka e ka bërë të veçantë përzgjedhjen e Arminës mbi pjatat që do u serviren dasmorëve.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport