Connect with us

Lajme

Dikush do perpiqet tju vere shkopinj ne rrota/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 11 DHJETOR 2020

ME FUQINE E DESHIRES

Sot kemi nje lidhje haronike midis Lidhjeve te Henes ne diagonalen Luan Ujor me Marsin ne Dash dhe Diellin ne Shigjetar

PLANETET NE sHENJAT E Zjarrit forcojne Fatin qe ndertojme cdo cast me vendimet tona. Optimizmi do jete fjala Kryesore

Mendoj qe eshte nje dite me energji qe i le pas ditet Tokesore ne kuptimin vetem praktik analitik dhe me kembe ne Toke

Sot edhe mund te enderrojme te fantazojme por mbi te gjitha te kemi zjarrin e krijimit aleat ne jeten tone

Dite e zjarte per njerez te ngurtesuar nga situatat Dite qe ndez thengjillin gjysem te shuar por qe i ka mbetur zjarr nen hurin e murme te mangallit

Mbi te gjitha JETE

DASHI

Sot do jeni Zjarr per Zjarr dhe do kuptoni qe jeta nuk eshte vetem llogari ne mendje apo ne leter por eshte deshira per te bere gjera dhe krijuar

Demi

Na falni por zjarri ju tremb Megjithate jeni ftohur kaq shume sa sot nuk do mund te rezstoni nje person te nxehte qe ju afrohet dhe ju ngrohe duart dhe shpirtin

Binjaket

Sot duhet te dilni edhe te komunikoni edhe sikur tju duhet te hidheni me parashute nga Avioni Jeta nuk pret as shkalle dhe as kujtime ne faza te caktuara

Gaforrja

Sot do keni nje moment frymezimi qe do ju cliroj nga frika dhe pasigurit Por ju si natyre e shuani zjarrin dhe ka mundesi qe sipas natyres suaj ti fryni per ta largur

Luani

Kjo dite ju perket dhe duhet ta rrembeni dhe ta kontrrollpni para se zjarri i munguar deri tani te djeg gjthcka perreth nga pakujdesia e kraheve te shtirre sa me shume

Virgjeresha

Kjo dite nuk ju pelqen pasi nuk jeni fare natyre e shprehur me ngjyra dhe shperthime Ju duhet gjysem hije gjysem drite qe te keni sukses Sot detajet nuk ju nzjerrin perfekt dhe dita ju duket deshtim

Peshorja

Fry ere dhe fry zjarr dhe kjo do jete motoja e dites ne shenjen tuaj duke e perdorur me mendjen tuaj artistike per te bere marrdhenie me art dhe Art me zjarr dhe pasion

Akrepi

Ju zjarrin e ushqeni me lotet e nxhehte si furnalte dhe me zjarrin e Feririt per tat qe nuk e dine qe e keni brenda vetes dhe rilndni cdo dite nga farketari i mbijeteses Sot do jeni me te privilegjuar ne jeten erotike

Shigjetari

Dielli ne shenjen tuaj do prek fatin ne menyren me te bukur por edhe te rastesishme si nje drejtesi qe vendoset apo vuloset me damke te nxehte ne emer te lirise por edhe te sklla verise

Bricjapi

Sot ju del loja nga kontrrolli dhe askush nuk do i degjoj kritikat tuaja Perpiquni te afroheni dhe te parnoni nje marrdhenie qe pretendon tju udheheq

Ujori

Revoluucioni po jep shenja me afrimin e Jupiterit ne shenjen tuaj Sot dita po ngrohe ato marredhenie qe do ti shpetojne perballjeve dhe furtunave te medha

Peshqit

Asgje nuk do kuptoni pasi natyra juaj nuk do perputhet sot me energjine e dites dhe do beheni pak me te ashper ndaj njerzve dhe situateve qe i paragjykoni Por mund te mbyteni edhe me nje pike uje nga pakujdesia

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport