Connect with us

Jete

Do i terhiqni meshkujt si me magnet/ Keto jane 10 gjerat qe meshkujt i pelqejne tek 1 femer por nuk i thone

Published

on

Femrat shquhen për thashetheme. Kur vërejnë diçka që nuk iu pëlqen te meshkujt, e diskutojnë me mikeshat e tyre. Po meshkujt si veprojnë? A vërejnë ata pakujdesi apo gabime te femrat? Mund të themi se pjesa më e madhe e meshkujve i vënë re. Në material do të gjeni 10 gjëra që meshkujt nuk pëlqejnë te femrat:

1. Makeup i rëndë

Makeup-i është krijuar për të fshehur defektet e vogla. Kjo e bën lëkurën tuaj të duket e bukur dhe e qetë. Por me sa duket meshkujt nuk e pëlqejnë te një femër.

2. Një model flokësh i ndërlikuar

Ata mendojnë se një model flokësh i ndërlikuar është më i përshtatshëm për ditën e karnavaleve. Meshkujt preferojnë modele natyrale dhe të thjeshta.

3. Grimi i rënduar i syve

Në qoftë se nuk keni aftësitë e duhura për të realizuar një grim të rënduar perfekt, atëherë duhet të përdorni një grim të lehtë dhe të thjeshtë. Ky i fundit u duket më tërheqës meshkujve.

4. Vetullat e rëna

Vetullat janë tipare kyçe në fytyrën e një femre. Ato i bëjnë sytë të duken magjikë dhe joshës. Për të pasur vetulla të përsosura duhet të përdorni një furçë të veçantë, kështu rregulloni edhe pamjen tuaj.

5. Kujdesi ndaj depilimit

Meshkujt duan që lëkura e femrës të jetë e butë dhe e pastër dhe ju, duhet të kujdeseni për këtë nëpërmjet një depilimi të përkryer.

6. Lëkura e thatë

Nuk është një ndjesi e këndshme të prekësh një lëkurë të thatë. Duhet që herë pas here të përdorni krem hidratues për trupin.

7. Dhëmbë të zverdhur

Dhëmbët e zverdhur nuk janë tërheqës për se ksin tjetër. Duhet të mendoni se ç’e shkakton këtë problem. Jeni duhanpirës? Pini shumë kafe, çaj të zi, apo verë të kuqe? Në secilin rast, duhet t’i jepni zgjidhje problemit tuaj.

8. Buzëkuqi

Nëse planifikoni të dilni, duhet të jeni të kujdesshme për buzëkuqin që duhet të përdorni. Nga meshkujt preferohen ngjyrat e lehta që i përafrohen toneve të lëkurës suaj.

9. Aromë e rëndë parfumi

Parfumi është krijuar për t’ju ndihmuar të shprehni individualitetin tuaj. Zgjidhni një aromë që ju bën të dukeni tërheqëse dhe misterioze për se ksin tjetër.

10. Të grimoheni në publik

Grimin duhet ta realizoni në shtëpi dhe jo në publik, pasi kjo nuk preferohet nga meshkujt.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport