Connect with us

Jete

Do i terhiqni meshkujt si me magnet/ Keto jane 10 gjerat qe meshkujt i pelqejne tek 1 femer por nuk i thone

Published

on

Pëlqejnë mënyrën se si qesh kur e mendon. Nuk ka rëndësi nëse ka pasur një ditë stresuese, është bllokuar në trafik apo thjesht i mërzitur. Një mashkull me fat do të ketë përkrah një femër që do ta bëjë të qeshë, edhe pse në distancë.

I pëlqen ta bëjë të qeshë. Një mashkull e dashuron vërtetë një grua që qesh në jetën e saj dhe i pëlqen ta zbavitë. Por mbi të gjitha i pëlqen të jetë ai burimi i buzëqeshjes.

Dëshiron të jetë fizikisht pranë saj. Qoftë nëse rrinë bashkë në divan, apo në këmbë duke pritur një taksi, s’ka rëndësi. Por një mashkull dëshiron vërtetë të jetë pranë femrës së tij, duke e parë si një mënyrë për t’u ndjerë të lidhur si fizikisht si shpirtërisht.

I pëlqen mënyra se si luan me flokët e tij kur i jep makinës. Në fakt, nuk ka një shpjegim logjik, por është fantastike.

I pëlqen mënyra se si qesh femra, pasi e ka puthur. Keni provuar ndonjëherë euforinë që vjen pasi keni puthu personin e duhur? Shkëndija që shpërthen kur putheni? Ndonjëherë reagimi i mundshëm është thjesht… një buzëqeshje.

I pëlqen kur i tërheq vëmendjen. Edhe meshkujt duan të ndjehen të dëshiruar. Në pjesën më të madhe të rasteve janë femrat, që duan të tërheqin vëmendjen.

I pëlqen kur femra që ka në krahë bën diçka qesharake, pa e kuptuar. Ndoshta duke mbledhur hundën kur qesh, apo e godet në shpatulla kur femra është e zemëruar. Ka edhe mënyra të tjera reagimi që i bën në mënyrë natyrale, pa e vënë re. Por në fakt këto janë gjeste që një mashkull i adhuron.

I pëlqen mënyra që në lidhje gjërat janë natyrale. Çdo mashkull dhe çdo femër duhet të impenjohet në një lidhje, që ajo të funksionojë. Por kur dy persona janë totalisht në sintoni me njëri-tjetrin, lidhja do të ecë përpara natyrshëm.

I pëlqen të të kërkojë këshilla. Kur e vlerëson dhe ke respekt për dikë, sigurisht që vlerëson dhe mendimin e tij, që të bind më shumë se çdo opinion tjetër. Nëse njeriu i jetës e vlerëson mendimin tënd, e merr për zemër dhe e vlerëson në vendimet e tij është një shenjë e mirë.

I pëlqen kur femra merr iniciativa. Qoftë dhe në gjeste të vogla, si një përqafim, një puthje në faqe etj., janë iniciativa të vogla që partneri i vlerëson. Janë gjëra që duken kaq të zakonshme por që vendosin në sintoni dy persona, duke transformuar shprehjen “unë dhe ti” në “ne”.

I pëlqen ta shohë femrën në sy. Të shikosh në sy një person tjetër zakonisht është e sikletshme. Por jo me personin e duhur. Përkundrazi ai shikim është me dashuri, dhe dashuria veçse rritet mes dy personave që kanë nisur një spirale në shpirtin e tyre, dhe i kanë lejuar njëri-tjetrit të shohin brenda tyre.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport