Connect with us

Jete

Do te dalin nga veshtiresite ekonomike/ Astrologia Meri zbulon shenjen me FAT per muajin Korrik

Published

on

Astrologe Meri Shehu ka bërë parashikimin e horoskopit për muajin korrik. Më poshtë gjeni renditjen e shenjave nga më pak e favorizuara tek ajo më me fat për këtë muaj:

12. Dashi – Duhet të kenë kujdes shumë në karrierë dhe në familje. Karriera dhe çështjet familjare do përballen gjatë muajit korrik. Dashët që pretendojnë pushtet do vihen në një pozicion të vështirë dhe dashët që pretendojnë familjen do vihen në një pozicion të vështirë. Por ndërkohë mund të zgjidhin dhe probleme shumë të rëndësishme. Data 5 është shumë mirë sepse do dalin të gjitha të mirat dhe të këqijat e një çështje të rëndësishme karriere.

11. Binjakët – Janë çliruar, por duhet të kenë kujdes në marrëdhëniet erotike, personale dhe në planet e tyre, të cilat mund t’i marrin lehtshëm, por aty mund të jetë një kurth, një pengesë dhe duhet të jenë të vëmendshëm gjatë muajit korrik në hapin që bëjnë, në fjalën që japin. Do kenë mbështetje sociale. Ndërsa probleme do kenë në çështjet ekonomike.

10. Luani – Do dalin, do argëtohen, por do kenë probleme me çështjet e punës dhe të shëndetit. Data 5 tregon gjithë problematikën e një pune dhe data 20 tregon daljen nga kriza e një çështje të rëndësishme dhe daljes nga bllokimet e vështirësitë që mund të kenë pasur në çështjet e punës, ekonomike dhe shëndetësore.

9. Demi – Do vazhdojnë prapaskenat në jetën e tyre personale ose në çështjet ekonomike. Do kenë prapaskena, skandal, marrëdhënie të fshehtë që i vë kufizime, detyrime ose është e keqe dhe përfiton nga ta. Të kenë kujdes sepse gjatë muajit korrik mund të dalin me humbje personale dhe ekonomike. Megjithatë mbështetja, miqtë, shokët janë aty të mira. Data 5 do jetë një ditë e bukur për ta, do njohin një njeri shumë të bukur ose do gëzohen me jetën e tyre. Nga data 20 do bëjnë fillime të reja përsa i përket planeve apo projekteve.

8. Shigjetari – Do kenë një muaj të spikatur, mund të pretendojnë shumë për ekonominë e tyre. Edhe pse një muaj i vështirë, do kenë energji të mirë, do kenë një jetë erotike shumë të mirë dhe të larmishme. Do flirtojnë, por nuk do vendosin për diçka konkretisht. Do kenë aventura, nuk do i thonë jo edhe një marrëdhenie “të rrezikshme”. E rëndësishme është çështja ekonomike ku do vendosin pushtet. Pas 7 gushtit do ndihen më të qetë për të marrë vendime të rëndësishme.

Lexo edhe: Horror në Kombinat/ 30 vjeçarja kishte 15 muaj e vdekur, tronditëse çfarë u zbulua nga ekspertiza, fqinja e tyre bën deklaratën shokuese
7. Peshorja – Do peshojë veten e vetë dhe do na peshojë të gjithëve. Do ndihmojnë veten dhe jetën sociale. Duhet të ketë kujdes çështjet familjare dhe karrierën. Do përballen fuqishëm gjatë muajit korrik. Përsa i përket jetës erotike do jetë pak e ngatërruar, por do sqarohet në fund të korrikut.

6. Virgjëresha – Do marrin lajme të mira në jetën e tyre personale dhe në planet e tyre për të ardhmen. Do komunikojnë me jashtë, do marrin nje pozicion në karrierë. Por me Mërkurin e kundërt deri në datë 12 mund të kemi ngatërresa, probleme, humbje pune, por edhe vlerësim dhe publicitet. Do jetë si një muaj eksperience.

5. Ujori – Të gjithë do venë me pushime kurse ujorët do punojnë, e kanë muaj pune. Do marrin një punë të re, do duan të dalin nga një bllokim shpirtëror, nga një lodhje psikologjike dhe do thonë mjaft. Pas datës 20 korrik mund të fillojnë një punë. Kujdes nga sherret, debatet deri në datën 12.

4. Akrepi – Do kenë bashkëpunime, shoqëri, plane. Por do të shohin mirë çështjet e punës. Do futen në një antagonizëm në lidhje me punën ose në shumë plane të jetës së tyre. Në çështjet ekonomike vazhdojnë paqartësitë, por do çlirohen në gusht. Kujdes me çështjet ligjore të prapambetura sepse deri në datën 12 korrik do kenë paqartësi.

3. Peshqit – Do bëjnë gjëra të mira në lidhje me shtëpinë, me familjen. Do rindërtojnë, do rregullojnë, do blejnë, do shesin. Por kujdes deri në 7 gusht sepse mund të blejnë më shtrenjtë nga sa e kishin menduar. Propozimet familjare mund të jenë të gabuara. Do kenë miq, shok, udhëtime, dashuri, njohje të reja dhe do e shijojnë verën.

2. Bricjapi – Do bëjnë shumë bashkëpunime, lidhje të reja, por mund të mendoni edhe ndarje, largime, tensione, sprova. Do bëjnë shumë gjëra, do sprovohen për të kapërcyer këto momente të mëdha. Këtë muaj do kapërcejnë problematika të mëdha.

1. Gaforrja – Rikthehen problemet, kujdes në vendimarrje, në jetën personale, në punë. Pas datës 12 korrik çlirohen dhe pas datës 20 do jenë më mirë, por kujdes nga ngarkesat emocionale në 5 korrik. Do jenë edhe romantik me Hënën e plotë.

Flexible

Jete5 days ago

Sot eshte modele me e pelqyer/ Ja si dukej Bleona Qerreti kur ishte femije

Bleona Qereti, e njohur profesionalisht si Bleona, është një këngëtare, ndërmarrëse dhe aktore shqiptare-amerikane. Që nga viti 2009, Bleona ka...

Jete5 days ago

Xhensila poston foto nga makina/ Bes Kallaku nuk e le dot pa e komentuar, ja cfare i shkruan

Xhensila Myrtezaj eshte nje nga kengetaret me te famshme dhe me te dashura per publikun shqiptar. Me kengen e re...

Jete6 days ago

Brenda shtepise luksoze te Rudina Dembacaj/ Kjo eshte vila ku ajo po jeton me Markun

Rudina Dembancaj shfaqet gjithmone shume e lumtur ne shoqerine e partnerit te saj Mark Frrokut. Aktrorja e njohur ka postuar...

Jete6 days ago

I ndoqi fati i keq/ Keto jane 7 CIFTET VIP qe u ndane pasi ben tatuazh per njeri tjetrin

Teksa jetohet nje histori dashurie asnje nuk e mendon ndarjen. Shume cifte shtyhen nga dashuria e madhe dhe bejne tatuazhe...

Jete2 months ago

Duhet te prisni deri ne daten 6 Shtator/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Dashi Mund të mbështeteni në një pozicion të mirë të Hënës. Me siguri kjo nuk është e mjaftueshme për të...

Jete3 months ago

Flirtues dhe tradhtarë/ 5 shenjat e horoskopit të cilave nuk duhet tu besohet aspak

Binjakët Ndër pesë shenjat më pak besnike të horoskopit janë Binjakët . Të lindurit e kësaj shenje kanë tendencë të...

Jete3 months ago

HOROSKOPI javor 27 Korrik-2 Gusht i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Dashi: Takime të nxehta! I dashur Dash, ardhja e gushtit ju sjell shumë pasion dhe një lajm të mirë në...

Jete3 months ago

Do takoni nje njeri qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I DT 25 DHE 26 KORRIK 2020 NDJENJA ANTAGONISTE E Shtune dt 25 dhe e Djele dt 26...

Jete3 months ago

Do te merrni vesh disa thashetheme per veten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 24 KORRIK 2020 E Pamundura e mundur dhe Anasjelltas Sot e Premte dt 24 Korrik dhe hena...

Jete3 months ago

Harrojini metodat e dhimbshme të depilimit/ Kjo eshte metoda me e mire per ta bere trupin drite

Ka metoda te ndryshme perfshire ato natyrale dhe trajtime te ndryshme mjeksore per te eleminuar qimet nga trupi. Por metodat...

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport