Connect with us

Lajme

Nuk i durojne dot ne 1 lidhje/ Keto jane 5 sjelljet qe meshkujt nuk i tolerojne tek 1 femer

Published

on

Burrat nuk deshirojne te jene me nje grua e cila nuk respekton personalitetin dhe deshirat e tij..

Nje dite partneri do te lodhet dhe fundi do te behet i pashamngshem sado i durushem te jete ai..

Me poshte do te lexoni 5 sjelljet qe asnje burre nuk i do tek nje grua:

Deshira per t’i “zbehur” ata

T merri i burrave jane grate qe i duan burrat te gatshem t’u sherbejne atyre dhe t’i bejne si objekte apo punonjesit e tyre. Askujt nuk i pelqen te ndihet i detyruar nga rutinat dhe detyrimet te cilat nuk i lejojne vullnetit te tyre shume hapesire. Qe nje marrdhenie te funksionoje te dy duhet te ndihmojne njeri-tjetrin.Grate mund te perfundojne vetem nese nuk i japin burrit te tyre hapesire dhe qe duan qe ata te jene, te mendojne, te veprojne sic ato duan.

Kontrolloni gjithçka

Martesa nuk eshte b urg por nje zgjedhje e lire dhe e vetedijshme e dy personave qe duan te jene te lumtur. Ndaj, grate dhe bashkeshortet kane te drejte t’i kushtojne kohe nje hobi te cakturar dhe te komunikojne me miqte dhe te afermit.

Nuk beni kompromise

Per t’u siguruar qe cdo gje funksionon, te gjithe bejne gjithcka qe munden ne nje marrdhenie. Per grate nuk eshte e pershtatshme qe te mendojne se vetem burrat te ndryshojne sjelljen e tyre, te ndalojne te bejne dicka qe u pelqen apo te heqin dore . Cdo gje ka nevoje per hapesiren dhe kohen e vet.

Konkurrenca

Asnje nuk duhet t’a beje marrdhenien nje mundesi per te treguar se sa superior eshte ndaj nje tjetri. Cifi duhet te jete i lumtur me rezultatet e njeri-tjetrit dhe duhet te mbeshtesin njeri-tjetrin. Grate qe nuk e kuptojne se dashuria nuk eshte nje konkurs priren te jene vetem.

Xhe lozia

Besimi dhe bashkepunimi jane baza e cdo marredhenieje. Gruaja ashtu dhe burri duhet te kene besim tek partneret e tyre. Te jesh prane nje personi qe dyshon ne besnikerine tende eshte gjeja me st resuese.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport