Connect with us

Lajme

E gjeten dashurine ne internet/ Keto jane 8 ciftet VIP qe u njohen dhe u martuan nga rrjetet sociale

Published

on

Me perpara kishte romantizma tejet “vintage” per ditet te cilat ne po jetojme sot. Dikur kishte shkembime shikimesh, ndonje sinjal permes shoqeve, mandej ndonje fjale e hedhur, nje fishkellime tek dritarja, nje leter poshte deres…

Martesat qe kane lindur ne rrjetet sociale apo edhe lidhjet e e dashurise ,ashtu si edhe miqesite virtuale jane te shumta.

Armando Sadiku dhe Elona

Pak dite me pare u zyrtarizua me daljen e tyre te pare edhe lidhja e e futbollistit te Kombetares sone Armand Sadiku. Kjo ishte lidhja me e fresket e dashuise ‘online’. Teksa shoqerohej nga e fejuara e tij ,ne eventin ODA , ne rrjetet sociale u publikua menjehere gjeneza e historise se tyre te dashurise!

Sadikut i ra ne sy fansja e tij e zjarrte e cila i dergonte shume mesazhe dhe komente ne Facebook.

Aty cifti filluan komunikimet ne private edhe sot Elona ndodhet perkrahe tij. Larg vemendjes publike u mbajte e fshehte si lidhe edhe fejesa e tyre.

Por ky nuk eshte i vetmi cift dhe as i fundit qe u njoh e celebrua ne martese ne Facebook!

Rudina Magjistari dhe Xhavit Bajrami

Qe dashurine e jetes se saj t’a njihte ne rrjetet socaile,Rudina Magjistari ndoshta s’do e kishte menduar ndonjehere. Por shpesh thone ,te ndodh ajo qe nuk e pret! Xhavit Brajmi i dergon nje mesazh prezantueses se njohur te pasdites ne Facebook, por ajo nuk e njihte asokohe. Keshtu nisi dashuria e tyre. Duke e intriguar se tepermi per shkak te kuriozitetit qe Rudina ka pasur per kulturen aziatike, ne fillim te 2011-es kur ish-kickboksieri i dergoi je mesazh pershendetjeje nga Tokio.

Me pas Rudina e fton Xhavitin ne emisionin dhe ketu pak nga pak filloj historia e dashurise se tyre e cila fillimisht u mbajt sekret. Qe prej 31 tetor 2015 ata jane bashke dhe u bene prinder per here te pare te nje vazje qe e quajten Mia..

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi

Instagrami njohu edhe Marinen dhe Getoar Selimin. Edhe pse te dy personazhe te famshem te ekranit ata nuk njiheshin personalisht. . “Ne fillim kemi pasur kontakte nga puna por nuk jemi njohur aty si Marina dhe Geti” tregon prezantuesja ne nje interviste te dhene pak kohe me pare ka treguar se njohja e çiftit ka nisur nga Instagrami. Marina tregon se ai

Geti i shkruajti ne fillim , i dergonte foto kur ai ishte duke pare ate ne emision. Nje dite ai i shkruan : “ Dua te takohem me ty” . Ketu nisi e gjitha. Ne 10 shtator te 2017-es, dyshja ka kurorezuar dashurine ne martese ne nje cermeoni gjigande buzedetit.

Blendi Salaj dhe Anora

Nje tjeter personazh publik qe dashurine e jetes se tij, e ka njohur ne rrjetin sociale Facebook dhe ‘sebep’ per kete eshte bere “1 like” i thjeshte eshte moderatori dhe gazetari i njohur Blendi Salaj

Blendi dhe Anora vazhduan bisedat e gjata dhe komunikimin virtual per 2-3 muaj deri ne momentin e takimit te pare.

Blendi ne ate kohe jetonte ne Amerike dhe ai shprehet se ai besonte ne lidhjet online dhe nuk ishte aspak e cuditshme. Dashuria e madhe e ciftit arriti me kurorezimin e marteses dhe fryti i saj ishte Briani , djali 7 vjecar i ciftit.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport