Connect with us

Lajme

Edhe lavatricja e paska nje sekret/ Ja cfare nuk duhet te fusni ne lavatrice qe te keni larjen me te mire

Published

on

Sekreti numer 1

Duhet ta pranojmë që lavatriçet na kanë shpëtuar përsa i përket larjes së rrobave, por ne përësi nuk jemi të kënaqur ndonjëherë me rezultatin e larjes. Për të shmagur pakënaqësitë, dritare.net do t’ju tregojë një sekret të vogël sesi rrobat tuaja të mos mbajnë asnjë qime apo push.

Vendosni në lavatriçe 3 letra të lagur pasi të keni futur rrobat në të dhe rezultati do t’i kalojë pritshmëritë tuaja.

Letrat e lagura ndihmojnë në heqjen e qimeve dhe pushit, pasi veprojnë si amortizeues që pastrojnë çopëzat e vogla nëpër rroba.

Sekreti numer 2

Keni rroba me ngjyrë, çarçafë që nuk shkëlqejnë, peshqirë që nuk zbardhen si më parë? Ky është një problem që e ka çdo familje, por për gjithçka ka një zgjidhje.

Me siguri nuk e dinit, por piperi është trendi i ri i larjes së rrobave në lavatriçe. Piperi, jo vetëm zbardh rrobat e bardha dhe i jep shkëlqim aty me ngjyrë, por ndihmon edhe në largimin e shkumës së tepërt të detergjentit gjatë larjes. Ky truk i lehtë me piper, ndihmon gjithashtu që lavatricja juaj të punojë më mirë.

Mjafton të hidhni një lugë piper në çdo larje në vendin e detergjentit, duke e bashkuar me ilaçin e zakonshëm të rrobave dhe do shikoni çfarë do të ndodhë.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport