Connect with us

Jete

Edhe shampoja e flokeve e paska 1 sekret/ Ja cfare duhet te hidhni brenda saj qe te ndaloni renien e flokut

Published

on

Pervecse nje ceshtje estetike, krahas faktit qe eshte e bezdisshme humbja e flokeve shoqerohet me stres emocional dhe mendor.

Arsyet e renies se flokeve jane e shumta qe nga ankthi e stresi dhe deri tek shkaqet gjenetike.

Por nje arsye tjeter jane shampot dhe produktet kimike qe gjendjen tek to.
Per te parandaluar renien e flokeve dhe per te nxitur rritjen e tij ajo cka do ju duhet te shtoni ne shampon tuaj jane vaj rozmarine, limon dhe vitamine E.

• Vaji i limonit eshte nje antiseptik dhe shkelqen dhe gjalleron flokun.

• Vaji i rozmarines stimulon qarkullimin e gja kut ne lekuren e kokes dhe forcon floket dhe rrenjen e tij.

• Vitamina E pershpejton rritjen e flokut she parandalon renien e tyre. Kombinimi i ketyre tre perberesve eshte nje arme shume e fuqishme kunder renies se flokut.

Ne shampo shtoni dy kapsula vitamine E, 10 pika vaj rozmarine dhe 10 pika vaj limoni.

Ne menyre qe te formohet nje mase homogjene gjithmone para cdo aplikimi tundeni mire shishen e shampos.

Rezultatet e kesaj perzierje do te shihen qe ne javen e pare.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport