Connect with us

Lajme

Edhe vetullat e paskan 1 sekret/ Ky eshte SERUMI BIO qe i rrit qimet e reja te vetullave

Published

on

Vetullat i japin nje bukuri fytyres tuaj. Ato e formesojne dhe i japin fytyres strukture. Vetullat jane nje tipar shume i rendesishem por jo te gjitha ju i keni ato perfekte. Shume prej femrave u nenshtrohen procedurave te ndryshme per t’i kthyer ato ne formen e duhur.

Ne kete artikull do te lexoni disa keshilla shume te dobishme per vetulla te bukura.

Vaji i ricinit

Ky vaj eshte i pasur me vitamina e proteina dhe stimulon rritjen e tyre. E vetmja gje qe duhet te beni eshte te aplikoni vajin direkt ne vetulla dhe ta lini te qendroj aty per rreth nje ore.

Vaji i ullirit

Per shkak te vitamines D, ky vaj ndihmon ne rritjen e qimeve. Lyeni vetullat tuaja cdo mbremje para se te shkoni ne shtrat.

Lengu i qepes

Vetullat tuaja do te rriten dukshem vetem nese i lyeni ato me leng qepe per vetem 5 minuta.

Aloe vera

Aloe Vera eshte e njohur per vlerat ushqyese qe ka. Ju mund ta perdorni edhe per vetullat ashtu sic e perdorni per floket tuaj.

E verdha e vezes

Vetullat tuaja mund te behen me te plota nese perdorni te verdhen e vezes pasi kjo e fundit eshte e pasur me proteina.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport