Connect with us

Lajme

Cdo femer duhet ti dije/ 7 Gjestet e vogla qe i bejne ciftet e lumtur cdo dite

Published

on

Jeta ne cift ndikon mjaft pozitivisht ne shendetin, jeten dhe te perdtishmen e partnereve. Ne kete artikull do te lexoni disa keshilla te marra nga eksperinca e cifteve te lumtur po edhe nga studimet e kryera.

1. Te pakten nje here ne dite, thuaji partneres ose partnerit ‘te dua’.

Personi qe keni ne krah ka nevoje t’u degjoje ta thoni kete fjale edhe pse mund te jete i sigurt.

2. Shoqerojeni gjithmone me puthje dhe perqafime pershendetjen e mengjesit apo te rikthimit pas pune ne shtepi.

3-Per gjithe jeten tuaj, beni ‘takime dashurie’ me partnerin.

Partnerin trajtoheni edhe me mire nga sa e keni trajtuar kur e keni njohur ne fillim. Mbajini duart njeri-tjetrit gjate nje shetitje qe beni te dy dhe mos harroni t’i buzeqeshni dhe te jini te perzemert me te.

4. Lerini pas defektet e tij

Keni dy alternative nese jeni te lidhur me nje vajze apo nje djale qe nuk eshte shume e rregullt. Mund ta keshilloni butesisht qe ai te mos i perserise me ose t’i perserisni ato qe beni dhe te merziteni te dy.

5. Perqendrohuni tek pozitivja. Mendoni pozitvisht , mendoni fjalet e embla qe u peshperit ne vesh, ne vend qe te mendoni vetem per nje fjale apo veprim te gabuar te tij, e cila u ka merzitur shume.

6. Mendohuni dy here para se te flisni nese jeni me nerva.

Nese jeni te merzitur qendroni larg njeri-tjetrit dhe mos u perpiqni te flisni. Qetesohuni dhe do te shihni se merzia ka mbetur pas ne momentin qe jeni rikthyer.

7. Gjate nje zenke mos perdorni sekretet e partnerit apo dobesite e tij.

Kjo mund te jete dicka shume serioze per partnerin tuaj edhe pse juve mund tu duket e parendesishme. Nje lidhje dashurie bazohet ne intimitet dhe ne besim.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport