Connect with us

E pergjithshme

Femrat e forta sillen njelloj/ Keto jane 4 gjera qe nuk ja lejojne asnjehere partnerit

Published

on

Mund te jete nje detyre e fr ikshme qe t’i japesh te gjithe lirine qe ajo ka nevoje per te hapur krahet e saj, duke u siguruar qe zemra te takon vetem ty nese keni arritur te krijoni nje marredhenie me nje grua te forte..

Per aq kohe sa ju mund te shmangni disa sjellje te papranueshme ky akt sfidues eshte me i lehte sesa tingellon.

Me poshte do te lexoni 4 gjerat qe nuk duhet te toleroje ne nje marredhenie, nje grua e forte:

1. Mungesa e respektit

Nje grua e forte nuk duhet te toleroje ne nje marredhenie mungesen e respektit sepse eshte nje kategori shume e gjere e sjelljes

2. Do minimi ne marredhenie

Grate e forta dine se si te marrin drejtimin dhe dominimi. Ajo nuk do ta toleroje kurre dominimin ne nje marredhenie sepse kjo e vendos nje grua te forte ne nje pozite te pafuqise.

3. Pabarazine

Pavaresisht nga te ardhurat tuaja, arsimi, perkatesia, gjinia, perkatesia politike, statusi shoqeror beni marredhenien tuaj nje fushe loje te barabarte. Gruaja juaj e forte do te vleresoje respektin qe ju i jepni.

4. Th yerja e kujfive te saj

Beni mire mos provoni te kunderten nese nje grua e forte ju ka thene ‘Jo’ ose ‘Mos e beni perseri kete’ nje here. Ajo e di se ku mund te terheqe vijen dhe i di kufijte e saj personal, vlerat, moralin dhe besimet.
Mos shtyni kufijte e saj ose do te perballeni me zem erimin.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Flexible

Jete1 week ago

Sot eshte modele me e pelqyer/ Ja si dukej Bleona Qerreti kur ishte femije

Bleona Qereti, e njohur profesionalisht si Bleona, është një këngëtare, ndërmarrëse dhe aktore shqiptare-amerikane. Që nga viti 2009, Bleona ka...

Jete1 week ago

Xhensila poston foto nga makina/ Bes Kallaku nuk e le dot pa e komentuar, ja cfare i shkruan

Xhensila Myrtezaj eshte nje nga kengetaret me te famshme dhe me te dashura per publikun shqiptar. Me kengen e re...

Jete2 weeks ago

Brenda shtepise luksoze te Rudina Dembacaj/ Kjo eshte vila ku ajo po jeton me Markun

Rudina Dembancaj shfaqet gjithmone shume e lumtur ne shoqerine e partnerit te saj Mark Frrokut. Aktrorja e njohur ka postuar...

Jete2 weeks ago

I ndoqi fati i keq/ Keto jane 7 CIFTET VIP qe u ndane pasi ben tatuazh per njeri tjetrin

Teksa jetohet nje histori dashurie asnje nuk e mendon ndarjen. Shume cifte shtyhen nga dashuria e madhe dhe bejne tatuazhe...

Jete2 months ago

Duhet te prisni deri ne daten 6 Shtator/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Dashi Mund të mbështeteni në një pozicion të mirë të Hënës. Me siguri kjo nuk është e mjaftueshme për të...

Jete3 months ago

Flirtues dhe tradhtarë/ 5 shenjat e horoskopit të cilave nuk duhet tu besohet aspak

Binjakët Ndër pesë shenjat më pak besnike të horoskopit janë Binjakët . Të lindurit e kësaj shenje kanë tendencë të...

Jete3 months ago

HOROSKOPI javor 27 Korrik-2 Gusht i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Dashi: Takime të nxehta! I dashur Dash, ardhja e gushtit ju sjell shumë pasion dhe një lajm të mirë në...

Jete3 months ago

Do takoni nje njeri qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I DT 25 DHE 26 KORRIK 2020 NDJENJA ANTAGONISTE E Shtune dt 25 dhe e Djele dt 26...

Jete3 months ago

Do te merrni vesh disa thashetheme per veten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 24 KORRIK 2020 E Pamundura e mundur dhe Anasjelltas Sot e Premte dt 24 Korrik dhe hena...

Jete3 months ago

Harrojini metodat e dhimbshme të depilimit/ Kjo eshte metoda me e mire per ta bere trupin drite

Ka metoda te ndryshme perfshire ato natyrale dhe trajtime te ndryshme mjeksore per te eleminuar qimet nga trupi. Por metodat...

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport