Connect with us

Jete

Fryrja e barkut na eshte bere havale/ Keto jane 5 gjerat qe duhet te beni qe te pastroni zorren

Published

on

Barku rritet në madhësi shumë lehtë. Zgjedhjet e dobëta të ushqimit ose çështjet gjenetike shpesh kanë faj. Nëse po mendoni se çfarë mund të bëni për të shfryrë barkun tuaj këtë vjeshtë, merrni parasysh këto pesë ushqime.

Meqenëse ato nxisin tretjen, përfshirja e tyre në dietë do të ndihmojë barkun tuaj të mos qëndrojë i fryrë. Rrobat do t’ju bëjnë të ndiheni mirë përsëri, dhe mbi të gjitha, nuk do të duhet të merreni me makthin e ndjenjës si një tullumbace që do të shpërthejë.

Selino lufton mbajtjen e lëngjeve dhe kjo mund të ndihmojë në zvogëlimin e gazit të zorrëve. Përveç kësaj, është një ushqim i pasur me fibra, prandaj promovon një ritëm të rregullt të zorrëve. Shijojeni atë në sallata dhe kremra perimesh.

Shafran i Indisë stimulon tretjen. Mbajtja e gjërave në lëvizje do të thotë më pak gaz dhe për këtë arsye më pak përplasje. Shkrini një lugë çaji pluhur shafran i Indisë në një filxhan qumësht dhe shtoni një majë piper të zi. Kjo pije, e quajtur Qumështi i Artë, funksionon në favor të një stomaku më të sheshtë dhe një gjendje shpirtërore më të mirë.

I famshëm për vetitë e tij për të trajtuar dispepsinë, rozmarina është një bimë aromatike që kombinohet shkëlqyeshëm me mish të pjekur dhe perime. Përfshirja e tij këtë vjeshtë në dietën tuaj është një tjetër kokërr rërë në mënyrë që të mbani barkun të shfryrë.

Marrja e bollgur është një mënyrë e shkëlqyeshme për të luftuar fryrjen e barkutsidomos në mëngjes. Ashtu si tre ushqimet e mëparshme, ajo mbështet tretjen, një aspekt kryesor për të mbajtur barkun tuaj të rrafshët gjatë gjithë ditës.

Kopra është një aleat i shkëlqyeshëm kundër asaj ndjesie të gazuar aq i bezdisshëm. Prisni llambën në feta dhe shtoni ato në sallatat tuaja ose futni farat për të ndihmuar në lehtësimin e ënjtjes

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport