Connect with us

Lajme

Fshin rrudhat e reja dhe te vjetra/ Ky eshte SERUMI BIO per lekure te shtruar si BEBE, ruajeni

Published

on

Lekura rreth syve eshte nje nga zonat me te ndjeshme. Gjithmone duhet te kujdesimi per kete zone duke e hidratuar here pas here me produkte natyrale dhe cilesore. Kujdesi per syte duhet te jete pjese e rutines ne darke ose mengjes. Sot do ju tregojme nje recete natyrale shume te thjeshte e cila luan rolin e serumit per lekuren delikate.

Per te krijuar serumin hidratues per lekuren e rreth syve do ju duhen vetem keta perberes:

Nje luge gjelle aloe vera – e cila ka veti anti-inflamatore dhe njihet per trajtime te shumta per lloje te ndryshme lekure.

Me pas shtoni nje luge gjelle vaj hidratues (vaj jojoba p.sh ose vaj recini qe i gjen ne farmaci).

Shto edhe disa pika vaj vitamine E dhe vajra esenciale si vaj livande apo trendafili.

Pasi te keni perzier mire te gjithe perberesit , aplikoni disa pika rreth syve ne mengjes para se te dalesh ose dhe ne darke para se te flesh.

Ky serum do e mbaj lekuren e syve te hidratuar si edhe lufton krijimin e rrudhave.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport