Connect with us

Jete

Fshin rrudhat e reja dhe te vjetra/ Ky eshte SERUMI BIO qe e pergatisni ne shtepi per 2 minuta

Published

on

Mikesha pershendetje! Per grate dhe vajzat perkujdesja ndaj lekures eshte nje aspekt jetesor i paraqitjes se jashtme.Me kalimin e moshes lekura behet me e ndjeshme ndaj njollave dhe rrudhave.

Me ane te trajtimeve natyrale te pasura me vitamina dhe minerale ju mund te parandaloni rrudhat ne fytyren tuaj. Ne perkeqesimin e shendetit te lekures, mosha nuk eshte i vetmi faktor. Klima, duhanpirja apo ushqyerja e keqe jane disa prej faktoreve te tjere. Ne kete artikull do te lexoni nje serum shume efektiv per lekuren tuaj. Ai do i jap shkelqim dhe do e bej lekuren me te bute. Ky serum do te eleminoje njollat dhe rrudhat.

Perberesit:

2 kapsula vitamine E

Caj jeshil pluhur

Xhel Aloe Vera

1 gote me uje

2 pika vaji esencial sipas preferences

Fara lini

Pergatitja

Pasi te keni zier ujin ne temparature mesatare shtoni farat e lirit. Lereni te ziejne derisa te shikoni formimin e nje xheli me shkume. Pas kesaj shtoni cajin jeshil pluhur dhe lereni per 10 sekonda te ziejne bashke. Enen hiqeni nga zjarri, kullojeni lengun dhe hidheni ne nje shishe qelqi. Me pas shtoni kapsulat e vitamines E dhe xhelin Aloe Vera.
Shtojini vajin esencial qe keni perzgjedhur, perziejeni mire dhe serumi eshte gati. Serumin mund ta perdorni deri ne 8 dite dhe ruheni ne frigorifer.

Menyra sesi ta perdorni:

Pasi te keni pastruar mire fytyrn, thajeni me kujdes dhe aplikoni serumin duke e masazhuar me levizje rrethore. Do te shikoni qe lekura do te jete me e shendetshme dhe me e bute.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport