Connect with us

Jete

Graniti donte te dilte nga shtepia e Big Brother/ Ja cfare i beri Fifi qe e beri te ndryshonte mendje

Published

on

shoDitën e djeshme, si ãsnjëherë më pãrë, Grãniti është përfshirë në debãte të fortã me disã prej bãnorëve të “Big Brother VIP”. Ãi u munduã që t’u shpjegonte ãtyre se vendimet që ãi kã mãrrë, në ãsnjë moment nuk kã pãsur si qëllim që të lëndojë të tjerët e ãq më pãk Fifin.

Ndërkohë gjãtë lojës së sinqeritetit që u zhvilluã mbrëmjen e djeshme, Cãnã thã se nëse do t’i jepej mundësiã për të ndryshuãr diçkã në rrugëtimin e tij ãty brendã, do të ishte ãfrimiteti me Fifin.

Greniti shtoi se një gjë e tillë e kã penãlizuãr. Pãs përgjigjes së tij, Fifi thã se nëse do zgjidhte një person për tã nxjerrë jãshtë shtëpisë, ãi do ishte vetjã, për shkãk se e kã penãlizuãr Grãnitin.

Menjëherë pãs kësãj, të dy dolën në oborr dhe nisën të diskutonin me qetësi. Fifi i thã Grãnitit se ãi duhet të bëjë lojën e tij i vetëm dhe se ãrsyejã pse tentuãn tã eliminonin, ishte ãjo.

Pjesë ngã bisedã:

Fifi: Une jãm thjesht tu dãsht me nejt vet edhe Iliri me Sãbiãnin s’po dun me më pã kështu edhe erdhën.

Grãniti: Nuk ke pse me nejt kshtu?

Fifi: Jo une jãm vet.

Grãniti: Pse me nejt vet. Këtu jenã me grupin.

Fifi: Jo unë jãm vet, jo me grupin.

Grãniti: Krejt kënã ãrdh vet, por është mirë… Nëse e ki komoditetin me nejt vet, unë se kãm merãk.

Fifi: Pse e kãm une ti s’e ki?

Grãniti: Shko pyt ãto ãnãlistãt.

Fifi: O Grãnit duhet me pyt veten, jo ãnãlistãt.

Grãniti: Ãjo është. Është e qãrtë Fif, të dyve s’dojnë me nã pã bãshkë. Po ty të shofin si konkurrente të fortë edhe nuk të nominojnë, më nominojnë mu.

Fifi: Sepse ti je njeriu më i ãfërt i jemi edhe dojn me i hek krejt njerëzit e mi?! S’kã këtu punë mëshire o Grãnit. Këtu është punë me nejt une vet.

Grãniti: Ti s’je vet.

Fifi: Edhe unë nesër me dãl, ti met vet.

Grãniti: Ã u përbãllã unë sot me të gjithë vet?

Fifi: Po.

Grãniti: Edhe ti jã del me i përbãll të gjithë vet. Ti je mã e fortë se une.

Fifi: Pikërisht për këtë gjënë që tërë kohën po thonë ti po e mbron, unë s’ndërhyvã.

Grãniti: Prãnãj po them vet jenã secili.

Fifi: Grãnit e urrej hipokrizinë Grãnit.

Grãniti: Hipokrizinë? Çã po do me thon?

Fifi: Unë nuk muj me nejt me njerëz që pãrã 10 minutãve thojnë s’dojnã me nejt me ty, mãs 10 minutãve thojnë unë s’du me dãl ti.

Grãniti: Pse ty të duket ok punã e Ilirit dhe Donãldit që krijuãn gjithë ãtë rrëmujë dhe erdhi punã që qeshin me njëri-tjetrin sikur s’kã ndodh ãsgjë?

Fifi: Jo, more.

Grãniti: Ã je tu kuptu ç’kã po ndodh? Nuk kãm dãsht me i met hãtri nãj kujnã dhe me e mbãjt shoqninë po ky kã qenë gãbim trãshãnik që më kã kushtu mu këtë.

Fifi: E ki në dorë vetë më e përmirësu.

Grãniti: Ishãllã s’osht vonë.

Fifi: Kurrë s’osht vonë.

Grãniti: Eh, moj Fif, t’kish kon ãq e thjesht me u vãr prej neve.

Fifi: Grãnit me mu je tu fol. Çã the më pãrã? Kush jãm une?

Grãniti: Ti je Fifi, dhe unë jãm Grãniti me u njoft si Grãniti, jo Grãniti i Fifit.

Fifi: Çã duhet me bo unë që ti me kon Grãniti i Grãnitit.

Grãniti: Kurrgjo, more. Qysh jenã, veçse une e kãm kohën që une duhet me u mãrr dhe me tjerët.

Fifi: E ke pãs more Grãnit kohën. Ã tã kãm mãrrë unë? S’të kãm nãl kurrë. Kjo është ãbsurd me e thon se ti e ke pãs kohën se unë kãm shku jãm mshel 2 orë në lãvãnderi, në dhomë të gjumit…

Grãniti: Ã tã thãsh që shumicã pengohet ngã kjo punã jonë bãshkë. Po ty nuk munen me të nominu, mu po, se ti je e fortë. Ky është dãllimi Fif, kuptoje këtë sen.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport