Connect with us

Lajme

Harrojini metodat e dhimbshme të depilimit, ja si të hiqni qimet me paste dhembesh, ruajeni receten

Published

on

Instagrami është kthyer së fundmi edhe në një dritare ku të rinj e të reja shpalosin talentin e tyre, ndërtojnë biznese, por edhe ndajnë këshilla të pafundme rreth mirëqenies dhe kujdesit personal përveç se është rrjeti social më ‘’cool’’ dhe më i përdorur nga pothuajse të gjitha moshat..

Teksa i shesh të konkretizuara shpeshherë në videon nuk ke se si të mos u besosh sepse shumë prej tyre mund të duken të çuditshme në pamje të parë.

Madina Shrienzada e cila numëron plot 413.000 ndjekës në profilin e saj në Instagram është një vloggere simpatike , ku ndan vazhdimisht ritual të ndryshme bukurie dhe truke , ku shpeshherë përbërësit kryesorë nuk janë kremërat e shtrenjtë, por produkte që të gjithë gjithë i kemi në shtëpi.

Ajo ka publikuar një video  së fundmi ku shfaqet duke hequr qimet në pjesën e krahut, duke përdorur dy produkte që nuk do t’i përdonit kurrë bashë:  tumerik ,pastë dhëmbësh dhe shfran

Madina në një enë shton fillimisht pastën e dhëmbëve dhe më pas shafranin, duke i përzier derisa formojnë një pastë ku dominon ngjyra e verdhë. Më pas masën e përgatitur e vendosi në krah duke e masazhuar derisa u tha.

Ajo më pas hoqi qimet me anë të një spatule, gjithmonë duke e përdorur nga ana e kundërt e tyre. Me të vërtetë rezultati është  i habitshëm.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport