Connect with us

Jete

Harrojini metodat e dhimbshme të depilimit, ja si të hiqni qimet me paste dhembesh, ruajeni receten

Published

on

Përveç gjithë përfitimeve të tjera, Instagram-i shpesh na kursen kohë dhe para duke marrë në të njëjtën kohë, rezultate. Kjo blogger-e përshembull na tregoi se mund të depilohemi fare kollaj duke përdorur pastë dhëmbësh. Po, kështu siç e dëgjuat!

Në videon e postuar në Instagram ajo tregon se si heq qimet e duarëve duke përdorur vetëm pastë dhëmbësh dhe erëzën shumë të famshme të Indisë, shafranin.

Siç e shihni, blogger-ja miksoi dy ingredientët , i përzieu dhe më pas leu gjithë krahun. Pas pak sekondash, thjesht e fshiu me një letër dhe s’ka më asgjë! Qimet u zhdukët dhe lëkura dukej si të ishte e një bebeje.

E di! Jeni po kaq të shokuar sa ne. Duket si shumë e thjeshtë për të qenë e vërtetë, por këto dy përbërës kur bashkohen bashkë janë një mrekulli për depilimin. Shafrani vepron si qetësues në lëkurë, por s’mund të themi të njëjtën gjë për pastën e dhëmbëve. Njësoj siç bëjmë edhe me sheqerin, pasta e dhëmbëve është një mundësi.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport