Connect with us

Jete

Harrojini metodat e dhimbshme të depilimit/ Kjo eshte metoda me e mire per ta bere trupin drite

Published

on

Ka metoda te ndryshme perfshire ato natyrale dhe trajtime te ndryshme mjeksore per te eleminuar qimet nga trupi.

Por metodat natyrale mund t’i perballoje cdo kush sepse jane me pak te kushtueshme.

Ndaj sot do te lexoni metoden me te thjeshte me perberes natyral qe gjenden shume lehte edhe ne kuzhinen tuaj .

Perberesit:

– 2 luge çaji mjalte

– 1 luge çaji paste bollguri

– 2 luge çaji leng limoni

Pergatitja:

Ne nje ene perzieni te gjithe perberesit dhe masen e perftuar aplikojeni ne zonen ku deshironi te hiqni qimet. Lereni per 15 minuta, me pas lajeni fytyren me uje te ngrohte dhe aplikoni nje krem hidratues.

Rekomandohet qe kete proces t’a perserisni 2-3 here ne jave dhe dhe pas nje muaji, qimet do te largohen pergjithmone.

1 Comment

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport