Connect with us

Teknologji

Hena e re do te sjell ndryshime drastike/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Gjërat më në fund do të fillojnë të funksionojnë në këtë ditë të martë. Horoskopi më i mirë do të fillojë nga e hëna e ardhshme por tashmë tani ne fillojmë të perceptojmë të gjithë pozitivitetin që së shpejti do të pushtojë këtë shenjë të zodiakut. Këtë javë dashi mund të mahnisë të gjithë, madje edhe veten. Do të ketë një rilindje, edhe nëse tani duket se gjërat po shkojnë keq. Kjo shenjë jo vetëm që duhet të mendojë për problemet, por gjithashtu duhet t’i kushtohet emocioneve. Shumë shpejt do të jetë e mundur të kapërcehet diagoja e përjetuar këtë vit.

Demi

Demi mund të marrë një konfirmim në punë, por shumë jetojnë me pasiguri të madhe për atë që mund të ndodhë pranverën dhe verën e ardhshme. Disa punë janë me kohë të pjesshme tani për tani. Sa i përket marrëdhënieve ndërpersonale, shfaqet pak mërzi. Keni nevojë për të rimarrë një ndjenjë në marrëdhëniet më të vështira. Ekziston një nevojë e madhe për stimuj të rinj.

Binjakët

Sot hëna është disonante për binjakët dhe kjo mund të çojë në një gjendje nervozizmi të rëndë deri të mërkurën. Sidoqoftë, nuk duhet ta lëhsojmë veten, edhe nëse situata astrologjike nuk është më e mira. Ka pengesa dhe një farë lodhje fizike por nuk do të zgjasë shumë sepse binjakët do të jenë ndër shenjat më të forta vitin e ardhshëm. Prandaj, njohuritë e vlefshme duhet të shfrytëzohen në maksimum dhe e kaluara duhet të harrohet.

Gaforrja

Gaforrja duhet të vlerësojë situatën. Së shpejti do të ketë një lajm të madh ose një mundësi për t’u shkëputur nga e kaluara e rëndë. Sipërmarrësit kthehen në fillimin e biznesit të tyre përsëri dhe këto ditë është shumë e rëndësishme të planifikoni gjërat për vitin e ri. Ky është një qiell i bukur sepse ekziston një çlirim i vërtetë nga planetët kundërshtarë dhe nga java tjetër ne do të fillojmë të rimarrim lartësinë. Shpresojmë, se dashuria do të jetë përsëri bindëse.

Luani

Luani ka një sasi të mjaftueshme energjie sot, por nuk ndihet në majë. Ju nuk keni një dëshirë të madhe për t’u rikthyer në lojë ose ka ndonjë problem për të kapërcyer, veçanërisht në nivelin e familjes. Këshilla është të rikuperoni ndjenjat. Pjesa e dytë e dhjetorit lejon një pamje më të mirë. Jo të gjithë çiftet janë në krizë, por ka disa mendime shumë edhe për shkak të punës. Marrëdhëniet e reja mund të jenë pak zhgënjyese.

Virgjëresha

Virgjëresha duhet të ndërtojë një të ardhme të rëndësishme për veten e saj. Kjo është, ndoshta, shenja se ai e ka menaxhuar këtë vit të vështirë më mirë për të gjithë dhe madje ka përfituar prej tij. 2020 ishte një vit i rritjes për virgjëreshat që çoi në zgjedhje drastike, por në disa mënyra të nevojshme. Ne gjithashtu duhet të përfitojmë nga kjo periudhë për të ringjallur ndjenjat. Marrëdhëniet me Demin dhe Akrepin janë të bukura ndërsa mund të ketë disa probleme në histori me shenjën e Peshqve.

Peshorja

LEXO EDHE: Nuk e mohoni dot! Kjo është shenja e HOROSKOPIT që si heq dot duart nga telefoni!
Ka ende një “ndryshk” në jetën e peshores, por do të zhbllokohet nga java tjetër. Ne duhet të mendojmë për të ardhmen me më pak ankth edhe nëse kjo është një shenjë që shpesh është e mbingarkuar nga agjitacioni dhe shqetësimi për të ardhmen, edhe nëse nuk e jep atë të jetë e vërtetë. Edhe më i forti i kësaj shenje shpesh kërkon konfirmim tek të tjerët për këtë arsye. Kreativiteti shpërblehet, më mirë të mos lejoni që dikush tjetër të hedhë një ide.

Akrepi

Akrepi ka Venusin në shenjë dhe është e vështirë të heqë dorë nga dashuria gjatë kësaj periudhe. Do të ishte turp të largohesh nga marrëdhëniet me një qiell si ky. Venusi, së bashku me diellin dhe Merkurin ju bën vërtet të fortë dhe ju jep një rikuperim psiko-fizik dhe gjithashtu të punës. Akrepi është ndër shenjat që tani mund të bëjë diçka më shumë.

Shigjetari

Diçka pozitive ka filluar të lëvizë këtë të martë. Sot është një ditë aktive edhe nëse fizikisht ndiheni pak të lodhur. Yjet e javëve të ardhshme shohin planetë të mëdhenj të favorshëm për Shigjetarin si Jupiteri dhe Saturni. Kjo është një kohë e mirë për të planifikuar atë që dëshironi të bëni deri në shkurt. Kthesa të shkëlqyera rreth qosheve.

Bricjapi

Bricjapi vazhdon të jetë i zhytur në mendime edhe pse është shumë i vendosur për të dalë nga një ngërç. Nga pikëpamja ekonomike kjo nuk është një periudhë ideale por është një periudhë ideale për idetë. Justshtë vetëm për të ardhur keq që herë pas here kjo shenjë ngec në mendimet e tij ose bëhet pak e ngurtë në pozicionet e tij. Kini kujdes nga disa shqetësime të përbashkëta.

Ujori

Ujori mund të llogarisë frymëzime të bukura në ditët në vijim. Kjo është një nga shenjat më të forta në lidhje me dëshirën për t’u larguar nga modelet dhe për të rinovuar jetën e dikujt. Vëmendja e vetme duhet t’i kushtohet zgjedhjeve, më mirë të mos bëhen ato shumë drastike, vetëm sa të bien në sy dhe të jenë origjinale. Në dashuri ka ende shumë për të verifikuar. Ndonjëherë idetë tuaja nuk përputhen me ato të partnerit tuaj dhe mund të lindin tensione.

Peshqit

Peshqit do të përjetojnë emocione më të qëndrueshme. Edhe pse Afërdita është e favorshme, shumë të lindur nën këtë shenjë po përpiqen të gjejnë një ekuilibër në dashuri që nuk ekziston. Pra, shumë varet nga kush jeni pranë. Shpesh ata që janë shumë emocionalë kërkojnë një partner racional dhe kjo ndodh për të peshkuar shumë shpesh, por kjo zgjedhje është në kurriz të dashurisë që peshku ka nevojë absolutisht. Do të ishte e përshtatshme, pra, të ndryshojmë trendin dhe të zgjedhim njerëz më të ngjashëm me veten e tyre dhe mbi të gjitha të dashur. Tani ju duhet të jetoni emocionet tuaja dhe t’i ndani ato me ata që janë në gjendje t’i kuptojnë ato.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport