Connect with us

Bota

Hena e re e dates e dates 14 Dhjetor vjen me ndryshime/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 10 DHJETOR 2020

KARMIKI TERAPIA

E Enjte dt 10 Dhjetor dhe jemi afer Eklipsit ne Shigjetar Pra Henes se re ne dt 14

Sot nje kombinim i vecante midis Saturnit ne Bricjap dhe Aferdites ne Akrep dhe Xiron ne Dash

Spori i ketyre diteve midis Eklipsit dhe perfundimit te nje Cikli te Saturnit ne Bricjap para se te futet ne Ujor sjell Shprese

Ndikimi Karmik i ketyre diteve nen efektin e Saturnit ka te beje me pikat tona te dobta dhe shpetimit apo clirimit prej tyre

Keto dobesi jane fobite pasionet frika dhe fiksimet

Shume shpejt vjen Clirimi

E kemi per detyre te clirohemi nga vuajtja dhe trishtimi

Si vend Bricjap jemi nje hap para ndryshimeve te medha Tashme ne revolucionin do ta bejem ne jeten tone si individ Por gjerat e vjetra dhe qe kane mbyllur ciklin e tyre do bien si gjethet e vjeshtes

Dashi

Origjina nga keni ardhur mund te behet pengese sot ne psikologjine tuaj per te ardhmen tuaj Nese e keni kaluar kete kercenim karmik sot do shtroni nje rruge te re

Demi

Sot do perjetoni nje refuzim ne planin personal dhe ne pune Kjo do behet shkak te kuptoni qe duhet te shikoni nje menyre te re dhe nje ambjent te ri

Binjaket

Trazirat sociale do ju bejen me te kujdesshem ne lidhje me punen dashurine dhe ekonomine Do perpiqeni te tregoni stabilitet apo perkrahje megjithese e tashmja po ndryshon

Gaforret

Saturni sot del ne kundershtim me karrieren tuaj Perpiquni te jeni sa me te mirekuptueshem ndaj gabimve pasi ne te kundert do keni shume kundershtime

Luani

Ligjerisht do keni kundershtime dhe pengesa ne diten e sotme Sidomos nese puna dhe veprimtaria juaj lidhet me jashte vendit Me mire do shkojne gjerat ne bizneset e brendshme

Virgjeresha

Sot do kuptoni nje tradheti qe ju eshte bere ne ceshtjet ekonomike dhe nje shfrytezim ne jeten personale ne emer te fitimeve LLogarite apo punet me femrat dakin me mire se sa me meshkujt

Peshorja

Nje partner i veshtire do behet akoma me i veshtire ne kete periudhe Duhet te tentoni te ruani satbilitetin ekonomik dhe pronesite e familjes

Akrepi

Ne lidhje me punen duhet te beheni serioze dhe mos toleroni qe njerez te papjekur tju prishin rendin dhe energjine duke ju embeltuar me fjale boshe

Shigjetari

Jeni ne kerkim te fatit tuaj te ri dhe te nje ndryshimi gradual te madh me hapje te reja dhe udhetime e ndryshime radikale ne jeten tuaj Por keto dite keni ballafaqime dhe sherre

Bricjapi

Nje person i familjes do behet shkak per trazira dhe parregullsira ne jeten tuaj Do sqaroni nje situate te veshtire pronesie dhe ekonomike e cila do ju dal perpara

Ujori

Jemi nja hap large lajmeve te mira ne qellimet tuaja dhe nje hapje mundesisht me jashte vendit Jeta juaj do clirohet nga pengesat me shume se dy vjecare

Peshqit

Parregullsit ne ceshtjet ekonomike do tregojne se duhet te merrni nje mesim nga njerez qe i keni nenvleftesuar apo jo marre pasasysh Keshtu edhe ne jeten erotike keni zgjedhur persona pa pesh karakteri

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport