Connect with us

Jete

Hena e re vjen me ndryshime drastike/ Astrologia Meri paralajmeron keto 3 shenja horoskopi

Published

on

HENA E ANTITEZES DHE PAJTIMIT

Hene e Re ne Peshore kete vit ne mesditen e dt 6 Tetor dhe ne graden 13 te Peshores ,hedh hije dhe saktifikon Unin per termin . Ne ..! Hena e Re takohet me Marsin dhe Merkurin e Kundert ne Peshore. Kete kombinim e Ploteson kundershtimi qe bene me Xhiron ne Dash dhe trekendshin qe bene me Jupiterin ne Ujor dhe Asteroidin Dhimitra ne Binjak. Ne marrdhenie krijohen tensione dhe xhelozi pasi dominon zoterimi dhe kontrrolli e antagonizmi. Aty ku ka mosmarrveshje do kete arsye te forta per tu evidentuar. Shanset e reja qe do na jepen me Henen e Re do qendrojne ne Pritje pasi ka akoma gjera nga e kaluara te pazgjidhura. Mungesa e ekuilibrit ne bashkepunime apo ne jeten personale dhe ne drejtim te vetes sone tregon dobesite dhe sjelljen egocentrike.

Duhet te pyesim; 1.Cilat te dhena nuk ekuilibrohen ne marrdhenien tone? 2.Cfarre boshlleqesh lene ne jeten tone? 3.Sa veshtire dhe lehte eshte te ruajme harmonine? 4.Me cfarre menyre do kerkojme te arrijme nje bashkepunim te mire? 5.A kemi kod komunikimi me te tjeret? 6.Si perballemi me traumat nga e kaluara? 7.Kemi bere padrejtesi apo na kane bere padrejtesi?

Aferdita ne Akrep qe udheheq henen e re eshte ne nje moment mbyllje cikli dhe dobesie. NJe dhimbje do kaloj dhe do i hapi rrugen clirimit.

Dashi

Forcen dhe bekimin e ka partneri juaj ose bashkepuntoret tuaj. Kjo pasi keni treguar qe ne disa levizje keni vepruar vetem dhe keni deshtuar Antagonizmi dhe deshira per tu bere cift ju bene te leshoni rruge.

Demi

Po ju mbaron dashuria apo vuajtja me partnerin ne cift. Por edhe punet jane disi te ngaterruara. Presim nje zhvillim te ri mbas dt 7 dhe te merrni pak ajer te fresket.

Binjaket

Pasionet e medha kane edhe ato nje afat permbylles. Pastaj fillojne pune dhe situata te reja. Keni edhe dy dite kohe te merrni energjine e nje pasioni apo nje plotesimi shpirteror. Disa ceshtje ekonomike ju fusin ne antagonizem ne pune.

Gaforrja

Mund te ndryshoni shume gjera por jo identitetin dhe familjen. Kete do ta kuptoni sa e rendesishme eshte baza apo familja nga ku vini ne lidhje me perpgatitjen dhe mundesite shpirterore qe keni per te kuptuar filozofine e kohes.

Luani

Akoma disa takime dhe lajme nuk ju favorizojne ne lidhje me planet tuaja. Lemshi do vazhdoj edhe pak. Por me henen e re do arrini te shikoni se nga duhet te merrni drejtimin dhe ku duhet te filloni. Nje ceshtje familjare duhet te marre fund dhe te shpetoni nga fshehja e ndjenjave.

Virgjeresha

Per ju gjerat duken sikur jane te lehta pasi vetem nje ngaterrese ne ceshtjet ekonomike ju penalizon si energji e bllokuar. Por ne fakt do kete persona te afert qe do duan akoma edhe pak vemendjen dhe ndihmen tuaj.

Peshorja

Jeni ne fazen me te fuqishme dhe te ngaterruar te vitit. Si do dilni ne lojen tuaj apo ne deshirat tuaja do percaktohet keto dy dite pasi te hiqni edhe nje dyshim apo fiksim ne lidhje me nje person apo nje ceshtje ekonomike.

Akrepi

Keni nevoj per nje clirim shpirteror ne emer te vetes suaj. Diku ndjeheni si te gjymtuar dhe te pamundur per te qene te lumtur apo te qete pasi shume energji njerzish ju kane renduar frymemarrjen. Pas dt 6 fillon nje periudhe me koshiente per ju.

Shigjetari

Duke i pare perball disa marrdhenie te rendesishme i keni komplikuar me sjelljen tuaj jo te qarte dhe me kthesa. Tashme duhet ti shikoni ne sy dhe te filloni te ekuilibroheni ne ecuri me njerzit qe ju interesojne.

Bricjapi

Deri tani pozicioni juaj ka qene i keqgjykuar apo levizjet tuaja te ngaterruara dhe pa strategji. Tashme do dilni me te cliruar nga grupimet dhe ndikimet e te tjereve.

Ujori

Jeni me fat se tashme do shikoni me korrektesi dhe egzaktesi ku jane pengesat dhe personat qe nuk i keni vleresuar apo nuk ju kane vleresuar sic duhet. Me kete sqarim do merrni vendimet e duhura apo ndryshimet e duhura.

Peshqit

Lemshi i madh psikologjik dhe shpirteror ka nje arsye te rendesishme qe eshte ngaterruar akoma me shume kete periudhe. Vleresimi qe kekroni nga te tjeret nuk ka te beje me shperblimin por me korrektesine.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport