Connect with us

Lajme

Horokopi javor 18-24 Janar sipas astrologes Meri Shehu/ Keto jane 2 shenjat qe do marrin 1 surprize

Published

on

Parashikimi Astrologjik Javor dt 18 deri ne dt 23 Janar. Hene e plote Lu ftarake ne Gaforre nga dt 18 Janar 2022. Hena e Plote e pare per vitin 2022 ndodh ne Gafore Ne diagonalen Gaforre Bricjap qe tregon fillimin dhe Fundin

Na pret nje lindje e re dhe kjo hene e plote favorizon ndryshimet e menjehereshme dhe vendimet qe duhen narre menjehere sidomos per Dashet Bricjapet Gaforret dhe Peshoret. Ne afersi te Diellit ne Bricjap do jete edhe Plutoni. Ky ndikim i Plutonit e bene kete hene te Plote Lu ftarake. Gjetja e nje zgjidhje te menjehereshme apo nje ndryshim rrenjesor jane prioritete te momentit Do fillojme nga niveli zero pas ketij ndryshimi

Shenja e dyte e jesaj gene te plote eshte Akrepi dhe kjo i bene gjerat serioze dhe te qendrueshme por qe kerkojne guxim per tu bere

Dashi

Nje ndryshim familjar do jete fillimi i nje ndryshimi te madh ne lidhje me punen dhe te ardhmen Ju pret nje perballje e madhe me nje ndryshim rrenjesor ne pune

Demi

Kjo periudhe do ju gjej ne l ufte per te ardhmen ose per te care perpara pengesave qe nuk po ju lene te shihni pertej tyre ne planet tuaja Nje person i afert ju pengon te merrni nje vendim per nje udhetim

Binjaket

Nje ceshtje ekonomike duhet te mbyllet por ju djeg shume per momentin dhe ju duhet te l uftoni qeofte edhe me demonet e erresires Por qe ta beni kete duhet te futeni ne kete amjent lu fte

Gaforrja

Nje vendim i madh ne jeten personale do ju ndryshoj jeten Nje maredhenie e lodhshme do marre fubd por jo pa l ufte

Luani

Jeni nje shenje qe ju duhet nje zgjidhje e shpejt e nje problemi personal familjar qe ka shume tension dhe mundesi tju shkaterroj po nuk moret vendimet e duhura

Virgjeresha

Ju rikthehet efhe nje here fati dhe mundesia e rregullimit ne nje lidhje personale Por kjo nuk ka te beje vetem me romantizmin por edhe me liften qe do beni per te eliminuar rivalet ne dashuri

Peshorja

Nje l ufte shpirterore me nhe prapaskene pune do ju vej ne frontin e perballhes ku ju duhet ose te terhiqeni ose te beni nje levizje heroike per te vazhduar Keni armike nje femer

Akrepi

Jeni ne fushbetejen tuaj ku keni shume arme dhe fuqi shpirterore per te vazhduar perpara sidomos me nhe priojekt qe provincialet do ti djegi por shpirteroret dhe qytetaret do ti coj perpara

Shigjetari

Do kerkoni nje strehe te ngrohte familjare por me shume nje strehe te ngrohte ne dimrin shpirteror qe po ndjeni Nje baze ekonomike qe duhet ta siguroni kerkon shume lu fte dhe ndryshime rrenjesore

Bricjapi

Dielli dhe Plutoni takohen ne shenjen tuaj dhe kjo ju jep fuqi kolosale per te rregulluar por edhe per te shkaterruar Portat e ferit jane me afer per ju nese nuk dalloni dot ndryshimin qe duhet te beni

Ujori

Ju duhet nje pune por ju duhet me shume nje ndryshim dhe nje mbeshtetje e madhe e cila nuk vjen vetem me deshire Duhet te pervishni menget e perpjekjes per te narre me te miren

Peshqit

Per ju duket sikur bota nuk do kete ndonje ndikim te madh si me ndryshime si pa ndryshime Madje mendoni se fati juaj nuk ka me cfarre te sjelli dhe prisni pa shune hov ca do vij Por ne fakt dicka do ndryshoj nje here e pergjithmone

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport