Connect with us

Lajme

Horoskopi i muajit Shtator 2022/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit me FAT te muajit qe po vjen

Published

on

Horoskopi Mujor Shtator 2022

Kjo është një periudhë shumë e këndshme e vitit, kur frymëzoheni në mënyrë krijuese dhe emocionale. Pas një periudhe të vetëmbrojtjes, tani jeni më spontan dhe më të gatshëm për të marrë rreziqe. Ju vjen një fazë e pasur, e frytshme dhe e lumtur dhe po e shijoni. Erëza e jetës është aty për ju në shumëllojshmërinë e interesave, aktiviteteve dhe ndjenjave që do të përjetoni këtë muaj. Mos fluturoni shumë lart ose shumë larg – lëvizje të rrezikshme, nxitim, vetëbesim të tepërt se asgjë nuk mund të shkojë keq ose thjesht sjellje e pamend. Mund të përgjojnë ndonjë rrezik ose fatkeqësi e mundshme. Duhet të shmanget marrja e rrezikut, spekulimet. Gjithashtu nxitimi në një çështje të zemrës që mund t’ju lërë të lënduar dhe të shpërndarë, nëse jo të copëtuar.

Horoskopi Mujor per Dashin

I dashur Dash, thuhet për ju se jeni një dashamirës, ​​ambicioz, kjo është plotësisht e vërtetë, përveç se në fillim të shtatorit ju duket se do humbisni shpejtësinë. Është fundi i pushimeve që ju demotivon? Do të duhet të prisni deri më 22 shtator në mënyrë që falë ndihmës së njerëzve tuaj të dashur të rishfaqet entuziazmi. I uritur për pushtet, joshëse, ju jeni kthyer në ballë të skenës. Në atë pikë, ne vërejmë se sa e vështirë jeni për të marrë atë që dëshironi. Luani është kthyer në fuqi. Dashuritë po shkojnë mirë. Nëse ende hezitoni mes 2 personave, ju takon juve të bëni një zgjedhje. Në planin financiar, rreth datës 15 shtator do të merren parasysh disa disbalanca të vogla.

Dashuria në përgjithësi: Në përgjithësi mund të themi se dashuritë tuaja nuk po shkojnë aq keq. Nëse e bëni kokën e fortë është se keni vështirësi në kalimin e një situate. Shko merre diskutimin, mos e ndërpre komunikimin; qëndroni pozitiv, dialogu është baza për një mirëkuptim të mirë. Merrni iniciativa, guxoni të nisni sfida dashurie.

Në çift jeni mjaft të qetë, ndani momente të këndshme, ju lidh një bashkëfajësi e bukur. Dorë për dore do të kërkoni projekte të reja. Këtë muaj, bashkimi i familjes rreth jush është shumë i kënaqshëm. Planetet ju bëjnë të dëshironi të prishni rutinën.

Dashi Beqar: Nëse doni të takoni njerëz të rinj, prania e Venusit ju jep fushë të lirë. Nga 5 shtatori ju shkëputni zakonet e vjetra, u ktheni shpinën njerëzve që kritikojnë mënyrën se si e bëni jetën tuaj të dashurisë. Jeni të lirë të veproni si të doni.

Karriera / Financa: Edhe pse Saturni dhe Jupiteri po lëvizin mbrapa, ju jeni të vendosur të ecni përpara! Të udhëhequr nga instinkti dhe sensi juaj i biznesit, keni vënë në lëvizje shumë projekte. Ju nuk keni vetëm ide; ju i bëni ato të ndodhin menjëherë! Për të bërë gjithçka të funksionojë në mënyrë perfekte, i kushtoni vëmendje disa detajeve, edhe nëse nuk jeni aspak të apasionuar pas saj. Nga ana financiare, rrethanat dhe ngjarjet e jashtme kërkojnë që të menaxhoni të ardhurat tuaja më saktë se zakonisht. Beje. Nuk do të pendoheni.

Këshilla Mujore: Është muaji i kthimit aq shumë sa të përfitoni prej tij për të bërë një fillim të ri apo për të bërë projekte të reja, vetëm apo të shoqëruar. Nëse në fillim të muajit ju dukeni pak hezitues, pak nga pak gjen një erë të dytë.

Horoskopi Mujor per Demin

Ne e dimë që jeni të qetë, por këtë muaj shtator zakonet tuaja të përditshme janë lënë mënjanë. Qoftë sentimentalisht apo profesionalisht, ju duhet të sqaroni një situatë. Yjet ju lënë deri më 19 shtator për të vendosur, atëherë do të jetë tepër vonë, mund të lini disa pupla. Në përgjithësi, klima është e ngrohtë, duke ju mbështetur sa më mirë, rrethimi juaj mbështet të gjitha iniciativat që merrni. Rreth datës 17 duhet të ndërhyjnë disa shqetësime të natyrës profesionale por do ia dilni disi të mbani majën. Këtë muaj mund të themi se keni formën dhe moralin. Edhe nëse po kaloni një periudhë disi të tensionuar, ju jeni duke u kapur pas ëndrrave tuaja. Ju komunikoni për dëshirat tuaja, por edhe për pritshmëritë tuaja.

Dashuria në përgjithësi: Në dashuri nuk është gjithmonë e lehtë të dini se ku jeni, ose bëni bllof ose fshehni emocionet tuaja. Pse të mos lejoni të shpërthejnë ndjenjat dhe emocionet tuaja? Njerëzit që ju duan presin njohje nga ju, nëse modestia juaj frenon impulset tuaja, kërkoni një mënyrë tjetër për të shprehur ndjenjat tuaja.

Keni përshtypjen të menaxhoni gjithçka vetëm, kujdestarinë, edukimin e fëmijëve, befas jeni të rraskapitur! Duhet të lini mënjanë disa aktivitete që dëshironi të bëni. Flisni me bashkëshortin tuaj, në dy do të gjeni zgjidhje për problemin tuaj.

Demi Beqari: Nëse vendosni të prisni që dashuria të vijë tek ju, mund të prisni një kohë të gjatë. Për fat të mirë, yjet përdorin talentin e tyre për t’ju lejuar të shkëputeni nga vetmia juaj, të detyrojnë të ndjekësh mendimet e tua të këqija. Nga data 23 çdo gjë është më mirë, ju merrni frenat, gati për të joshur, sharmi juaj vepron.

Karriera / Financa: Është gjithmonë kaq e mundimshme në këtë anë! Megjithatë, dhe nëse jeni dakord, mund të gjeni një kompromis këtë muaj që do t’i zgjidhte punët tuaja. Dem! Edhe pse nuk është në zakonet tuaja, duhet të bëni disa lëshime. Pranoni këto detyrime që i keni refuzuar prej muajsh. Duke e bërë këtë, gjërat do të jenë më të lehta për ju dhe problemet do të kenë zgjidhjen e tyre. Nga ana tjetër, nga ana financiare, është shumë më pozitive. Nisma juaj dhe gjykimi i biznesit do t’ju bëjnë para. Kështu që vazhdoni kështu dhe do të jeni të lumtur të dini se fitimi i parave është i duhuri për ju.

Këshilla mujore: Nuk pushtoheni lehtë nga shqetësimet e vogla, përfaqësoni forcën e qetë, por edhe vullnetin. Ju veproni për mirëqenien tuaj dhe të njerëzve tuaj të dashur. Ju ndërhyni në momentin më të mirë me vendosmëri.

Horoskopi Mujor per Binjakët

Në fillim të shtatorit binjakët gjejnë një dinamikë të mirë, morali është i mirë, energjia është aty! Dy javët e para të shtatorit dëshironi të merrni përsipër shtëpinë tuaj, gjatë pushimeve ka pasur pak shkapërderdhje. Një projekt familjar kthehet në qendër të diskutimeve, jeni plot energji dhe vullnet të mirë. Në asnjë rast nuk mund të fajësoheni për mungesën tuaj të përfshirjes. (Nëse keni një projekt aktual) secili nga të dashurit tuaj ju jep mendimin e tij, nuk ju mungon asnjë mbështetje. Profesionalisht gjërat janë të lidhura me shpejtësinë e dritës, yjet nuk të lënë afat. Koha është në favorin tuaj, dy javët e fundit thjesht mendoni pak për ju, sa më shpejt që të jetë e mundur i ofroni vetes një moment relaksi.

Dashuria në përgjithësi: Një aromë e lehtë dashurie shëtit mbi kokën tuaj. Duke folur sentimentalisht, duhet të habiteni nga kthesa e ngjarjeve. Nëse keni luftuar për të fituar, në datën 16 shpërbleheni, sikur dëshirat tuaja bëhen porosi. Ndikimet planetare ju mbulojnë me ëmbëlsirat, ndjenjat zbulohen, jeni të lumtur.

Duhet të lini mënjanë manitë tuaja të vogla. Duke dashur të kontrolloni gjithçka, bëheni të padurueshëm. Zemra anësore gjithçka është në rregull, nuk ka nevojë të kërkoni bishën e vogël me partnerin tuaj. Bashkëfajësia juaj mund t’ju bëjë ziliqarë, rreth datës 25 ju bëni një propozim që nuk mund ta refuzoni.

Binjakët Beqar: Ftesa, doni disa? Do të ketë disa! Është në mes të muajit që gjërat përshpejtohen e dashur beqare, kjo nuk varet nga ju por nga të tjerët. Ne bëjmë propozime që nuk do t’ju lënë indiferentë. Deri në fund të muajit nuk duhet të jeni beqarë.

Karriera / Financa: Po hyni në vitin e ri shkollor me ndjenjën se po kaloni mirë. Ju nuk prisni që fati t’ju buzëqeshë. Ju shkoni ta kërkoni atje ku është. Nëse duhet, përdorni sharmin tuaj për të marrë atë që dëshironi, dhe funksionon! Në këtë gjendje shpirtërore, ju keni sukses mrekullisht mirë. Që ky sukses të zgjasë, kujdesuni për detajet në vend që t’i fshehni ato me kënaqësi. Nga ana financiare duhet të fusni hundën në llogaritë, edhe nëse nuk ju shkon. Pra,mos e shtyni deri më vonë. Beje tani.

Këshilla Mujore: Shfrytëzojini mundësitë kur ato shfaqen, në shtator shansi duket se ju buzëqesh, mos bëni asnjë pyetje, merr atë që ka për të marrë. Përfitimet e yjeve veprojnë mbi ju, duke ju sjellë butësi dhe qetësi.

Horoskopi Mujor per Gaforrjen

Nga data 3 shtator ju drejtoni projektet tuaja. Planetët ju japin energji për të kursyer, ju i lini mënjanë kujtimet e pushimeve për t’ju zhytur menjëherë në punë. Ana pro nuk pret, je plot vitalitet, dëshira juaj për sukses është mbresëlënëse. Ju merrni mbështetje të çmuar nga rrethi juaj i ngushtë, më në fund ka ardhur koha e hakmarrjes. Pikat tuaja të forta mbeten miqtë tuaj, janë ata që ju japin shtysë për të ecur përpara, nëse keni nevojë mund të mbështeteni tek ata. Vendosmëria juaj ju jep krahë sidomos rreth datës 15, askush nuk mund t’ju pengojë. Nga ana personale, disa prodhime të vogla do të konsiderohen rreth 25 shtatorit, përveç se gjithçka duket se po shkon mirë.

Dashuria në përgjithësi: Përsa i përket ndjenjave nuk mund të themi se po sulmoni, prioritet i jepni jetës profesionale, për të tjerat do ta shihni më vonë. Përveç që një ngjarje e minutës së fundit ndryshon planet tuaja. Ju nuk keni fuqi të kontrolloni gjithçka, megjithatë, duhet të jeni të kënaqur me rezultatin. Yjet kanë vendosur t’i japin erëza marrëdhënieve tuaja romantike.

Nuk është e lehtë të shohim qartë, një goditje që është e bardhë, papritmas është e zezë. Partneri juaj ka vështirësi t’ju ndjekë. Sigurisht që rutina nuk është gati për t’u qetësuar. Deri në 10 shtator, një projekt i përbashkët duhet të shohë ditën, blerjen e pasurive të paluajtshme, udhëtimet, etj… Ju notoni në lumturi të plotë.

Gaforrja Beqare: Ju mbështeteni tek miqtë tuaj për të takuar njerëz të rinj, në disa raste është më e lehtë. Është rreth datës 21 që dashuria ju dërgon një sinjal. Në të vërtetë, ju bëni një takim të rastësishëm që do t’ju zbusë. Që andej, do të lini të largoheni, situata juaj e dashurisë do të evoluojë shumë shpejt.

Karriera / Financa: Këtë muaj, suksesi juaj varet nga aftësia juaj për të kontaktuar të tjerët dhe për të argumentuar për atë që dëshironi. Fatkeqësisht, kjo sjellje nuk është në natyrën tuaj dhe mund të dekurajoheni. Gaforre! Mos mendoni se ky rikthim po shkon keq! Pra, në vend që të mendoni se nuk do t’ia dilni kurrë, merrni guximin në të dyja duart dhe dilni nga strofulla juaj. Në planin financiar ruhet ekuilibri për sa i përket shpenzimeve ditore. Nga ana tjetër, blerjet më të mëdha duhet t’i shtyni për më vonë. Mos e merrni në rrugën e gabuar, sepse është për të mirën tuaj.

Këshilla mujore: Nëse në fund të muajit disa ndryshime të vogla errësojnë qiellin tuaj, asgjë nuk është vërtet shumë negative. Do të keni mundësi të ndryshme për të takuar njerëz të rinj apo për të menduar për projekte të reja, mos hezitoni.

Horoskopi Mujor per Luanin

Luani i afrohet këtij kthimi me një sy të ri. Shumë i relaksuar, pas periudhës së pushimeve, jeni të nxitur për të bllokuar. Nëse nga fillimi i muajit pretendoni se jeni joefektiv, kjo ndodh sepse po mendoni për këtë. Asgjë nuk duket se do t’ju ndikojë, sepse nuk lejoni asgjë të shfaqet, Luani është i fortë dhe kjo duket. Humori juaj fitues i frikëson disa, tani për tani ju jeni kthyer si një qyqe. Këtë muaj është pozitiviteti juaj ai që mbizotëron, nuk e lini veten të pushtoni nga idetë melankolike, vendosni të ecni përpara, bëni plane, përfitoni maksimalisht nga takimet shoqërore çdo gjë shkon për të mirë. Jeta familjare përfaqësohet si shtylla dhe forca juaj.

Dashuria në përgjithësi: Dashuritë tuaja po shkojnë mirë, ju bëni dallimin mes punës dhe jetës emocionale. Nga data 14 mes shkëmbimeve të shërbimeve të mira dhe besnike nuk dini ku të drejtoheni. Megjithatë, nevojitet një shënim paralajmërues, për shkak të ndjeshmërisë suaj mund të ofendoheni me një nga të afërmit tuaj.

Duket se në një çift keni marrë kohë për të jetuar. Partneri juaj vlerëson momentet që kaloni së bashku, asgjë nuk ju pengon planet. Atmosfera e mirë lehtëson marrëdhëniet, marrëveshja mes jush është pothuajse perfekte. Ju jeni të mirë të dy, nuk ka probleme të veçanta në pritje.

Luani Beqar: Dukesh i pushtuar nga një person, e lini veten të magjepseni, jeni të vendosur të thyeni barrierat. Me këtë ritëm nuk jeni beqar për një kohë shumë të gjatë. Rreth datës 9 shtator, dikush nga e kaluara juaj mund të rishfaqet, mos e humbni vigjilencën.

Karriera / Financa: Këtë muaj, gjithçka është vënë në lëvizje që karriera juaj të evoluojë sipas dëshirave tuaja. Takimet janë në kohën e duhur. Mundësitë që ju ofrohen janë veçanërisht interesante. Edhe pse konteksti është shumë i favorshëm, diçka mund t’ju pengojë. Merrni kohë për të menduar për problemin që ju pengon dhe ajo që vendosni do të jetë e përsosur. Nga ana financiare, ky sektor ende menaxhohet nga planetë skrupuloz dhe metodikë. Ndërsa kjo është e dobishme, mos e shfrytëzoni rastin për të ulur buxhetin në minimum. Pse jo? Sepse nuk është e nevojshme.

Këshilla Mujore: Mbajtja e optimizmit tuaj është thelbësore për mirëqenien tuaj. Ju dini të njihni mundësitë kur ato shfaqen, muaji është i dobishëm në të gjitha nivelet. Synoni prioritetet tuaja, bëni atë që duhet për të gjetur ekuilibrin tuaj.

Horoskopi Mujor per Virgjereshen

Shtatori është muaji juaj i preferuar. Ju filloni një fillim fluturues, sapo 3 yjet ju vendosin në shkallët e para të podiumit, ju jeni një nga fituesit e mëdhenj të zodiakut. Ndryshimet janë të dukshme që në javën e parë, projektet janë realizuar, ju jeni në rrugën e duhur. Me dashuri, një takim do të dallojë nga të tjerët, që nga ai moment jeta juaj do të ndryshojë ndjeshëm. Mes mundësive profesionale dhe suksesit personal jetoni momente të bukura. Deri në datën 21 ju keni një zotërim të mirë të perspektivave tuaja të karrierës, ambicia juaj është e pabesueshme, gjithçka duket se po shkon mirë. Përsa i përket marrëdhënieve, arrini të gjeni një ekuilibër, nëse disa muaj më parë nuk u fitua, nuk është kështu këtë muaj.

Dashuria në përgjithësi: Nëse po planifikoni të kaloni kohë me familjen tuaj, kjo ndodh sepse e ndjeni nevojën. Nuk ka asgjë më të mirë për t’ju motivuar. Humori juaj i mirë ndriçon shtëpinë tuaj. Nga mesi i muajit ju jeni në formë më të mirë se kurrë.

Marrëdhënia juaj është e mirë, konfliktet janë një kujtim i largët. Që nga momenti që vendosët të vendosni ujë në verën tuaj, është sepse keni menduar për të. E sheh më qartë dhe ndihesh mirë.

Virgjëresha Beqare: A do të ishit i gatshëm të afroheshit me një mik? Sepse kjo është ajo që do të ndodhë, një miqësi e dashur kthehet në një histori dashurie. Bëhuni gati për të pritur një surprizë të mirë. Siç thonë, është kur nuk pret që gjërat të ndodhin pa paralajmërim.

Karriera / Financa: Këtë muaj, suksesi juaj varet nga marrëdhëniet tuaja të biznesit. Virgjëreshë! Nëse doni të arrini qëllimet tuaja, do t’ju duhet të vendosni lidhje në marrëdhëniet tuaja me të tjerët. Jini të gëzuar dhe të relaksuar. Gjithashtu, mos jini aq specifik si zakonisht. Jepini bashkëbiseduesit tuaj hapësirë ​​për të manovruar në mënyrë që shkëmbimet të jenë rrjedhëse. Duke vepruar kështu, do të befasoheni këndshëm nga lehtësitë që do të hasni. Nga ana financiare, buxheti juaj është i balancuar, por vetëm nëse shmangni blerjen e gjërave të padobishme dhe sipas dëshirës.

Këshilla mujore: Mos u destabilizoni nga kritikat apo vërejtjet që mund të merrni, xhelozia është një gjë e keqe. Vazhdoni pa i kushtuar vëmendje të këqijve. Mendoni mbi të gjitha për mirëqenien tuaj!

Horoskopi Mujor per Peshoren

Në fillim të muajit është i mundur një çekuilibër i vogël në nivelin emocional dhe më pas me kalimin e ditëve gjërat kthehen ngadalë në normalitet. Para gjithçkaje duhet të relaksoheni. Nga 15 shtatori jeni plot energji të mira, morali juaj sa vjen e bëhet më i mirë, duket se po ngrini shiritin. Profesionalisht planetët të shtyjnë të shkosh përtej, ti merr përsipër, krijon, gjen ide të reja, provo eksperimente. Qoftë në jetën private apo në punë keni zgjedhje për të bërë, nuk mund të shpëtoni për një kohë të gjatë. Familja përfaqëson një bazë, veçanërisht në këtë kohë. Keni mbështetjen e të dashurve tuaj, mos hezitoni t’u komunikoni atyre frikën dhe pasiguritë tuaja. inalbania.al

Dashuria në përgjithësi: Shtatori shënon kohën e ribashkimit dhe përfundimin e konflikteve në marrëdhënie. Nëse keni dyshime për një person të caktuar, ju merrni prova të ndershmërisë së tij/saj të plotë. Sa për t’ju thënë se kjo ju përforcon në idenë se ju krijoni marrëdhënie afektive. Rreth datës 19 ju pret një surprizë e këndshme, hapni sytë.

Këtë muaj çiftet janë të forta, ndaj projektet afatgjata po realizohen. Klima globale ju ofron një gamë të gjerë mundësish. Në lidhje me marrëdhënien tuaj ju bëni zgjedhje të mençura që nuk i pëlqen partnerit tuaj, përkundrazi, ai/ajo është i kënaqur.

Peshorja Beqare: Planetet të bëjnë të kthesh kokën, i dashur beqar! Nga data 22 digjet pishtari, do të duash të kënaqesh shumë, mendja nuk shkon më shpejt se muzika!

Karriera / Financa: Ju sulmoni këtë vit të ri shkollor me qëllimin e vendosur për të tejkaluar veten! Lumturia nuk vjen kurrë vetëm, ju lindin mundësi për të ushtruar talentin tuaj! Peshore! Është koha për të treguar se çfarë jeni në gjendje të bëni! Duke vepruar kështu, do të fitoni vendin, suksesin ose punën që keni ëndërruar prej muajsh. Nga ana financiare mund të jeni të detyruar të shkurtoni disa shpenzime. Nëse është kështu, jini të sigurt se është vetëm e përkohshme. Pra, mos e shihni këtë kufizim si të pashmangshëm, por si një mundësi për të rikthyer financat tuaja në rrugën e duhur.

Këshilla Mujore: Muaji fillon mjaft i qetë, përfundon në një dinamikë të mirë. Për të marrë vendime të caktuara, është e kotë të nxitoni, të peshoni të mirat dhe të këqijat, nëse nuk jeni në gjendje të zgjidhni, merrni këshilla nga një i dashur.

Horoskopi Mujor per Akrepin

Një rënie që nuk vjen në vrap për Akrepin, mungesë motivimi apo mendja juaj është ende me pushime? Gjithsesi ju duhet të ktheheni në punë, ju nuk keni një zgjedhje të vërtetë. Rreth 16 shtatorit planetët ju japin një goditje të madhe të pasmeve, pak nga pak i gjeni të gjitha energjitë tuaja, eshte koha! Projektet profesionale tregojnë majën e hundës, ju apelojmë për cilësitë tuaja të mëdha por edhe për profesionalizmin tuaj. Kjo është një mundësi për t’u dalluar nga të tjerët dhe për t’u ngjitur në nota. Në jetën tuaj private është qetësia para kërcimit të madh, nëse ju ka munguar guximi për të shtyrë një takim, duket se nuk keni zgjidhje tjetër. Merrni guximin me të dyja duart.

Dashuria në përgjithësi: Dashuria është në qendër të prioriteteve tuaja këtë muaj, ju pëlqen apo jo, ka momente të bukura për të jetuar. Pak i pavendosur apo i shqetësuar, ju bëni një hap përpara, dy mbrapa, vetëm se njerëzit ju presin. Një mijë pyetje trokasin në kokën tuaj, ndaloni së menduari, një person ju kënaq, shkoni për të!

Nga fillimi i muajit marrëdhënia juaj është e mirë. Asnjë shqetësim në horizont, vetëm disa rregullime për të bërë për mbarëvajtjen e dyshes suaj. Partneri juaj ka mësuar nga vështirësitë e fundit që keni përballuar.

Akrepi Beqar: Një evolucion i bukur ju pret rreth datës 13. Lënia mënjanë e krenarisë suaj i dashur Akrep është gjëja e parë që duhet të bëni. Mos prisni që të tjerët të kthehen tek ju. Dhe nëse për një herë do të ishit ju që hodhët hapin e parë?

Karriera / Financa: Ky sektor drejtohet nga ngjarje të paparashikuara dhe gjithashtu nga mundësi të papritura. Nëse jeni të intriguar nga njëra prej tyre dhe nuk dini çfarë të mendoni për të, bisedoni me dikë që keni besim. Sugjerimet e tyre do t’ju ndihmojnë ta shihni atë nga një këndvështrim tjetër. Pasi ta keni bërë këtë, do të jeni në gjendje të shihni përfitimet nëse e pranoni atë. Në planin financiar situata është e kënaqshme. Megjithatë, ky ekuilibër mund të rrezikohet nëse e lejoni veten të ndikoheni nga njerëz që duan t’ju shesin diçka që ju duhet absolutisht. Pra, nëse doni qetësi, shtyjeni për më vonë.

Këshilla mujore: Një muaj i vendosur nën kujdesin e mirë, yjet ju ofrojnë mundësi të ndryshme. Duke folur me dashuri, gjithçka është më mirë, thjesht hiqni krenarinë tuaj dhe jeta do të duket edhe më e bukur.

Horoskopi Mujor per Shigjetarin

Kthimi nuk ju frymëzon më shumë se kaq, çfarë ndodh me ju? A mund të jenë bezditë e vogla të fundit të gushtit që të pushtojnë jetën private dhe atë profesionale? Keni vështirësi të dilni nga kjo spirale skëterre, yjet ju këshillojnë të merrni ndihmë nga të dashurit tuaj, kërkoni mbështetje, do të ndiheni më mirë. Drejt datës 6 jeni me fat, planetët tanë të dashur ju japin mundësi reale për të avancuar, do të keni diçka për t’ju nxjerrë në pah. Duke qenë se lajmet e mira nuk vijnë kurrë vetëm, në të njëjtën kohë theksohet jeta juaj e dashurisë, vend për joshje! Jeni magjepsur, nuk jeni të pandjeshëm, ndodhin gjëra, i lëshoni.

Dashuria në përgjithësi: Diferenca të vogla mendimesh, ja programi i muajit për çiftet dhe beqarët, asgjë serioze veçse rregullime për t’i rishikuar përpara se situata të përkeqësohet. Jeni të paralajmëruar, duhet të veproni shpejt për mbarëvajtjen e marrëdhënieve tuaja. Dhe çfarë është pozitive në gjithë këtë? Epo, është vullneti dhe përkushtimi që ju i kushtoni detyrës.

Nëse i përmbaheni një po ose një jo me partnerin tuaj, sigurisht që ka një hidhërim të vazhdueshëm. Zgjidhini mosmarrëveshjet përpara se të filloni gjëra të reja së bashku. Yjet po shikojnë, nuk ka asnjë arsye që situata të mos përmirësohet mes jush.

Shigjetari Beqar: Nëse keni synuar shumë lart qëllimet tuaja, nëse keni shumë kërkesa, nuk ka rëndësi, rishikoni pritshmëritë tuaja në rënie. Një person të bën të hysh, je në mëdyshje, është rreth datës 17 që ju vendosni të filloni. Ju nuk keni asgjë për të humbur.

Karriera / Financa: Këtë muaj, suksesi juaj varet nga ndjenja juaj e organizimit dhe metodës. Shigjetari! Bërja e gjërave në një mënyrë të përafërt funksionon mirë për ju, sepse keni një yll të mirë mbi kokën tuaj. Deri në fund të muajit të lë të shkosh jo për të të mjeruar por për të të detyruar të jesh pak më rigoroz. Nga ana financiare, mund të tundoheni të bëni disa devijime të vogla. Nuk është një punë e madhe, por nëse e bëni çdo ditë, ata mund t’i vënë llogaritë tuaja në të kuqe. Kënaqni veten nëse dëshironi, por me moderim.

Këshilla mujore: Thjesht gjeni pak motivim dhe makina niset! Ndaj përfitoni nga fati i papritur, planetët ju shoqërojnë në hapat tuaj. Guxoni të shkoni te risia, do të të bëjë vetëm mirë.

Horoskopi Mujor per Bricjapin

Që nga 3 shtatori, rryma të forta fshijnë shenjën tuaj, Bricjapi është tronditur, paralajmërim stuhie në perspektivë! Duhet të luftosh, e mira është që reziston. Prioritet puna dhe financat. Ju keni ide novatore, me çdo kusht jeni gati t’i realizoni ato. Projektet tuaja mendohen mjaftueshëm për të parë dritën e ditës, gjithçka që duhet të bëni është të filloni. Nëse aplikoni për një kredi bankare, ju merrni një marrëveshje të favorshme. Këtë muaj jeta juaj e dashurisë zë vendin e dytë, keni shqetësime të tjera, megjithatë kjo nuk do të thotë që asgjë nuk ndodh, thjesht në dashuri nuk do të përfshiheni njeqind-përqind.

Motoja juaj për shtatorin: një hap pas tjetrit, nuk e keni gabim.

Dashuria në përgjithësi: Është qetësia e sheshtë në anën e dashurive tuaja, pavarësisht se asgjë nuk është negative. Dashuritë tuaja janë të ngadalta, ju keni profesione të tjera, nuk ju shqetësojnë vërtet ndjenjat. Më në fund, pa e ngritur gishtin, gjërat vijnë tek ju, jeni në një kohë të mirë. Qielli është i qartë në jetën tuaj të dashurisë, nuk ka problem në veçanti.

Nëse keni pasur projekte në çift, këtë muaj ato qëndrojnë në gatishmëri, partneri juaj e kupton, nuk ka asnjë urgjencë. Ju preferoni të menaxhoni gjithçka në kohën e vet në vend që të nxitoni për të bërë zgjedhje ose për të marrë vendime. Data 26 është një ditë e bukur.

Bricjapi Beqar: Tek beqarët, dashuria është e çuditshme. Nëse ju pëlqen një person, preferoni të prisni me shumë mençuri një reagim nga ana e tij/saj, sigurisht që ju duhet t’i dërgoni atij/asaj disa sinjale, por pa qenë e nevojshme të vendosni të shkoni tek ai/ajo. Është një mënyrë për të testuar fuqinë tuaj joshëse. Kujdes rreth datës 23, mund të bëheni shumë kërkues me të tjerët.

Karriera / Financa: Që projektet dhe iniciativat tuaja të lulëzojnë, duhet të fokusoheni në marrëdhëniet tuaja të biznesit. Edhe pse nuk është filxhani juaj i çajit, nuk mund t’i shpëtoni! Bricjap! Është koha të dilni nga kulla juaj e fildishtë dhe të takoni klientët, punonjësit dhe kolegët tuaj. Mos thuaj se është e pamundur ose se nuk ke kohë, sepse është në rrugën tënde. Nga ana financiare, edhe pse nuk është një kohë e lumtur, Saturni po ju vendos ende kufizime buxhetore. Ju inkurajon të rrafshoni llogaritë tuaja në mënyrë që t’i jepni fund asaj që ju kushton para në mënyrë të panevojshme.

Këshilla mujore: Nuk do të pushtoheni nga emocionet, është merita juaj! Provat që kemi vënë në rrugën tuaj janë të pranishme për të kontrolluar aftësinë tuaj të rezistencës, për të krijuar një forcë, ju do të keni sukses edhe dy herë.

Horoskopi Mujor per Ujorin

Si zakonisht, je kokëfortë, këtë muaj shkon ose prishet. Nga data 7 një situatë e caktuar bëhet e ndryshueshme, duhet të bëni një zgjedhje, qoftë për dashuri apo punë, gjërat vështirësohen. Pse hezitoni të kërkoni ndihmë? Miqtë tuaj janë këtu për ju, edhe familja juaj. Lëreni mënjanë pavarësinë tuaj. Një gjë që çon në një tjetër mund të jetë që dëshira për t’u dorëzuar kalon nëpër mendjen tuaj. Nga data 15 arrin të çlirohesh, atëherë është një hap i madh drejt transformimeve. Planetët ju ofrojnë mundësinë për të shfaqur talentin tuaj, është e kotë të rishfaqni vazhdimisht kujtimet e këqija, të hapur ndaj risisë! Klani është një prioritet kryesor, rinovoni, duke e rrethuar veten me familjen tuaj.

Dashuria në përgjithësi: Nëse fusha e dashurisë ju ka dobësuar muajt e fundit, ju takon juve të merrni kontrollin. Privatësia juaj po ndryshon. Gjysma e dytë e muajit sjell mundësi të mëdha për t’u takuar, ju joshni, të tjerët e pëlqejnë. Nëse yjet ju testojnë, është për të mirën tuaj, të shihni gjërat e anës pozitive qe ndryshojnë jetën.

Marrëdhëniet në çift e menaxhoni ashtu siç do të menaxhonit një kompani të vogël, prandaj, kini kujdes që ta lini partnerin/en tuaj të shprehet për dëshirat dhe pritshmëritë e tij/saj edhe ai/ajo ka fjalën e tij/saj për të thënë. Nëse jeni direktivë, lëreni pak fre për të shmangur përplasjet, duke qenë më fleksibël kaloni momente më të mira.

Ujori Beqar: Planetet do ju befasojnë, ju që jeni kaq dyshues, rrezikoni të bëheni shumë të lakueshëm, të nxitur nga ndjenjat që keni për një person. Jeni plot me paradokse dhe megjithatë, këtë muaj ndryshoni melodinë tuaj? Nëse ju mungon takti në marrëdhënien tuaj me tjetrin, ju merrni vendimin për të përmirësuar në atë pikë.

Karriera / Financa: Këtë muaj janë të gjitha dritat janë jeshile për të ndërruar marshin! Idetë tuaja, të cilat janë refuzuar, tani janë të mirëpritura. Ju mund t’i merrni këto iniciativa të shkëlqyera. Në këto rrethana të favorshme, do të jeni në gjendje të ushtroni talentin tuaj pa kufizime morale apo buxhetore. Meqenëse lumturia nuk vjen kurrë vetëm, fati i bën gjërat shumë më të lehta për ju. Nga ana financiare, mund të tundoheni të bëni investime të sugjeruara nga njerëz që njihni. Jeni i sigurt që keni fondet e nevojshme? Mendoni para se të pranoni.

Këshilla Mujore: Disa herë pesimiste, ndonjëherë duhet të bëni dhunë ndaj jush për të parë se gjërat po ndodhin rreth jush. Shtatori sjell pak ndikim dhe ndërgjegjësim, ju takon të bëni përpjekjet e nevojshme.

Horoskopi Mujor per Peshqit

Një muaj që duket mirë, dielli shkëlqen në shenjën tuaj. Që në fillim të muajit gjeni besim, dukeni shumë të qetë, ju përparoni me ritmin tuaj. Objektet ju presin me mundësi reale për të mbyllur marrëveshjet në vazhdim. Jeni në formë, në fund të momenteve të mira, si një bonus mundësish të mëdha qoftë në jetën tuaj personale apo në fushën e punës. Nëse zakonisht jeni mbresëlënës, këtë muaj do t’i bëni ballë disa njerëzve nëse përpiqen t’ju ndryshojnë mendje. Ju keni erën në velat tuaja, data 15 përfaqëson një periudhë kontakti. Në të gjitha fushat fati është në favorin tuaj. Mos hezitoni të përdorni dhe abuzoni me këtë situatë të favorshme.

Dashuria në përgjithësi: Lidhjet janë bërë dhe nuk prishen, çfarë pazari! Është e lehtë të vendosni pamjet tuaja. Ndrojtja juaj legjendare ju intrigon dhe ju magjeps, ju jeni një qenie jashtë zakonshme. Fuqia juaj joshëse është në nivelin më të lartë, ne ju bëjmë lajka, i admirojmë cilësitë tuaja, komunikimi shkon shumë mirë.

Nëse në një moment të caktuar planetët kanë hedhur dritë mbi jetën tuaj në çift, ka mbaruar me të vërtetë. Një rindërtim i bukur po vjen, ju meritoni lavdërimet që partneri juaj mban për ju. Rreth datës 14 shtator po shfaqet një projekt i ri i përbashkët, ju jeni në renë tuaj të vogël.

Peshqit Beqar: Më në fund, vendosni të zhbllokoni ndjenjat tuaja. Shpejt do të shihni fatin që keni, takimet po shumohen, ju pyesin, ju keni zgjedhjen e mbretit. Nuk keni pse të ankoheni, për këtë rikthim yjet ju bëjnë një dhuratë të këndshme.

Karriera / Financa: Nga natyra, ju i bëni gjërat duke dëgjuar intuitën tuaj dhe kjo ju del mjaft mirë. Këtë muaj, njerëzit pragmatikë mund t’ju frymëzojnë që t’i bëni gjërat sipas mënyrës së tyre. Më të zgjedhurit mund t’ju mbajnë përgjegjës ose t’ju kërkojnë të aplikoni një metodë të caktuar. Mos e hidhni peshqir duke menduar se e keni vënë veten në rrëmujë duke pranuar mundësinë që ju ofron Jupiteri te Peshqit. Qëndroni fort, sepse gjërat do të kthehen në normalitet. Nga ana financiare, megjithëse gjërat duken gjithmonë mirë, daljet tuaja mund të jenë më të mëdha se të ardhurat tuaja. Balanconi buxhetin tuaj, do të jetë më mirë.

Këshilla Mujore: Nga fillimi i muajit keni mjaftueshëm për të rifituar vetëbesimin tuaj, ke burime, je rezistent, gjithçka duket sikur buzëqesh. Jeta juaj familjare ju ofron gëzime të bukura, falë kësaj ju ruani dinamizmin tuaj.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport