Connect with us

Jete

Horoskopi i muajit SHTATOR aga Astrologu Jorgo Pulla/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe do kene ndryshime

Published

on

DASHI MUJOR

01/09/2022 TO 30/09/2022

Shtatori është një muaj që ju fton të merreni sërish me çështjet që lidhen me përditshmërinë, çështjet e punës, si dhe disa çështje pezull që mund të keni lënë pas për hir të verës. Muaji i ri mund të krijojë një klimë ndryshe në një rast pune që do të ndihmojë shumë në zhvillimin e tij. Duket ende se do të ketë “aleanca” të reja me njerëzit në ambientin tuaj të punës, diçka që do t’ju ​​ofrojë ngritje mendore. Ka shumë mundësi që në një marrëdhënie personale apo partneritet të ketë disa çështje të cilat mund të nisin nga një keqkuptim. Mundohuni të shmangni situata të tilla sepse mund të dinamizojë klimën në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale dhe të bëjë që edhe një keqkuptim i vogël të bëhet shkak tensioni.

Dashuria

Shtatori tregon se për ju që jeni beqarë mund të lindë një njohje apo një takim i cili do të duket shumë premtues. Disa çështje emocionale mund të fitojnë një shkallë vështirësie, e cila nuk do të ndihmojë në eksternalizimin e ndjenjave dhe rrjedhimisht në përballimin e çdo situate që krijohet në fushën emocionale. Nëse jeni në një lidhje, preferoni të diskutoni me partnerin tuaj çdo gjë që ju shqetëson dhe ka të bëjë me marrëdhënien tuaj, madje edhe ankesat tuaja, pasi kjo do të jetë një bazë e mirë për të shmangur keqkuptimet.

Puna dhe Ekonomia

Detyrimet profesionale dhe disa çështje pune në një kontekst më të përgjithshëm janë ato që do ju pushtojnë shumë gjatë gjithë muajit. Sektori financiar dhe disa marrëveshje që do të kenë të bëjnë me fondin tuaj kanë nevojë për vëmendje këtë muaj pasi aftësitë tuaja negociuese mund të kenë nevojë të forcohen për të arritur atë që dëshironi. Mundohuni të zgjidhni dhe trajtoni çështje që janë të rëndësishme për ju, si dhe disa punë të vështira.

DEMI MUJOR

01/09/2022 TO 30/09/2022

Demi, Shtatori është një muaj gjatë të cilit do të ketë disa raste të cilat do ta drejtojnë interesin tuaj për çështje që kanë të bëjnë me jetën tuaj personale dhe çështjet emocionale. Kjo është diçka që do të bëhet e dukshme qysh në ditët e para të muajit, pasi do të sjellë takime, biseda të papritura, madje edhe një flirt të ri. Nga mesi i muajit e në vazhdim, prioritetet tuaja mund të ndryshojnë – qoftë edhe përkohësisht – pasi shtatori tregon se çështjet e përditshme si dhe disa detyrime që lidhen me punën do fillojnë t’ju ​​preokupojnë gjithnjë e më shumë. Kjo nuk do të thotë se nuk do të vazhdoni t’i kushtoni kohë zgjidhjes së çështjeve emocionale, por edhe çështjet e përditshmërisë do ta bëjnë të ndjeshme, madje shumë të dukshme praninë e tyre. Muaji i ri krijon një atmosferë romantike dhe emocionet marrin rolin e parë. Duket se mund të ketë ndryshime pozitive në disa çështje emocionale, pasi do të jetë më e lehtë të zgjidhni disa çështje që kanë të bëjnë me një marrëdhënie personale. 

Dashuria

Ky muaj premton ndikime emocionale nëse jeni beqarë apo në një lidhje pasi që në ditët e para duket se do të ketë një lëvizshmëri në çështjet tuaja emocionale. Muaji i ri mbron një marrëdhënie të re, nëse kjo është diçka që ta lejon grafiku juaj personal. Nëse e keni gjetur ndeshjen tuaj, ky muaj është i përshtatshëm për të bërë “injeksione stimuluese” të vogla në jetën tuaj të përditshme dhe në marrëdhënien tuaj dhe për të rimbushur bateritë tuaja, duke e mbajtur rutinën larg saj. Shtatori do të ndihmojë si përfaqësuesit beqarë ashtu edhe ata të përkushtuar të shenjës suaj. Do t’ju ​​duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje disa bisedave që do të bëni, pasi do të ketë tendencë për keqkuptime të cilat ka shumë mundësi të nisin nga çështjet e përditshme.

Puna dhe Ekonomia

Çështjet që lidhen me punën duket se do t’ju preokupojnë gjatë këtij muaji, por jo aq sa mund të keni parasysh apo prisni. Për faktin se shtatori duket se do të jetë një muaj jashtëzakonisht kreativ për ju, përpiquni të mbani disa ide që do të keni, pasi duket se ato mund të ndihmojnë realisht për çështjet profesionale dhe problemet që mund të ekzistojnë në punë. Mënyra se si i trajtoni çështjet e biznesit do të përcaktojë edhe zhvillimin e tyre dhe kjo është diçka që nuk duhet ta harroni këtë muaj. Gjysma e dytë duket se do të jetë më kërkuese për ju për sa i përket punës dhe detyrimeve të punës, ndaj nëse doni të parandaloni disa situata, përpiquni t’i përballoni dhe t’i rregulloni ato herët.

BINJAKËT MUJOR

01/09/2022 TO 30/09/2022

Binjakët, Shtatori është një muaj që mund të bëjë kërkesa ndaj jush – sidomos përsa i përket detyrimeve familjare dhe çështjeve që lidhen me shtëpinë – por nga ana tjetër duket se do të ketë edhe disa dhurata, sidomos në fushën emocionale. Muaji i ri do ju kthejë vëmendjen te çështjet që lidhen me sektorin e familjes, pasi duket se mund t’ju ​​duhet të rregulloni disa detyrime shtëpiake. Zgjidhjet janë më se të mundshme, ndaj mundohuni të mos i lini për më vonë çështjet pezull, pasi dhjetë ditët e para të muajit duket se do ta keni më të lehtë të rregulloni gjithçka që dëshironi. Angazhimi qoftë edhe për disa orë gjatë javës me një hobi apo aktivitet sportiv të preferuar do t’ju ndihmojë të mbani moralin tuaj të lulëzuar!

Dashuria

Dhjetë ditët e para të muajit do të jenë shumë premtuese për ju pasi shtatori i ndihmon shumë çështjet emocionale. Nëse jeni beqarë, ka mundësi që të krijohet edhe një dashuri e re, e cila do të ndryshojë tërësisht mënyrën se si merreni me çështjet emocionale deri tani. Muaji i ri nuk premton surpriza të veçanta emocionale dhe fishekzjarre, por mund t’i hapë rrugën krijimit të një romance në përditshmërinë tuaj, me shumë mundësi edhe në një vend pune. Nëse jeni në një lidhje, përfitoni nga mundësitë që do të ekzistojnë për të bërë gjëra me partnerin gjatë dhjetë ditëve të para të muajit, pasi në këtë mënyrë do të mbushni bateritë dhe do ta keni më të lehtë të përballeni me çështjet e përditshme dhe gjithçka. që ju shqetëson kohët e fundit.

Puna dhe Ekonomia

Çështjet e biznesit duket se do të rikthehen fuqishëm gjatë këtij muaji, por kjo është diçka që do të bëhet më e dukshme në dy javët e tij të dytë. Muaji i ri tregon se do të shqetësoheni për disa çështje që kanë të bëjnë më shumë me përditshmërinë tuaj të punës, e cila duket se disa ditë mund të jenë mjaft kërkuese. Përpiquni të rregulloni punët në pritje dhe të rëndësishme.

GAFORRJA MUJOR

01/09/2022 TO 30/09/2022

Duket se Gaforrja,per muajin Shtator do të fillojë me mundësi për ju, veçanërisht nëse merreni profesionalisht me marrëdhëniet me publikun ose nëse puna juaj kërkon kontakt me shumë njerëz. Muaji i ri forcon marrëdhëniet miqësore, personale, sociale dhe profesionale dhe zgjeron edhe më shumë rrethin tuaj shoqëror. Gjatë gjysmës së dytë të muajit do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje kontakteve që do të keni me të tjerët, pasi duket se disa prej tyre mund të krijojnë keqkuptime. Kushtojini vëmendje detyrimeve familjare dhe çështjeve që kanë të bëjnë me të dashurit tuaj, pasi këto mund të japin një arsye shumë të mirë për të krijuar tensione mes jush. Shtatori do të krijojë një sfond shumë të mirë për takime që do t’ju ngrenë humorin dhe do t’ju stimulojnë psikologjinë.

Dashuria

Dhjetë ditët e para të muajit tregojnë se ndërsa do të jeni veçanërisht ekstrovert në jetën tuaj profesionale dhe shoqërore, do të mbani një ton veçanërisht të ulët në çështjet që kanë të bëjnë me jetën tuaj personale dhe çështjet tuaja emocionale. Nëse jeni beqarë, mund të vonojë zhvillimin e një njohjeje që ju intereson. Në mes të muajit gjërat duket se do ndryshojnë, pasi çështjet emocionale do të jenë në qendër të interesit tuaj, diçka që do të jetë një motivim për ju. Nëse jeni në një lidhje, veçanërisht nëse jetoni me partnerin, përpiquni të mos lejoni që çështjet e shtëpisë të krijojnë mosmarrëveshje mes jush. Muaji i ri do t’ju ndihmojë të shprehni ndjenjat tuaja,

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj do të prireni të përballoni në mënyrë mekanike detyrimet profesionale dhe punët që lidhen me punën, pasi e vërteta është se të paktën deri në mes të shtatorit mendja juaj do të jetë në çështje të tjera. Sidoqoftë, prirja juaj komunikuese do t’ju ndihmojë të shpëtoni nga disa situata të vështira dhe kërkuese dhe kjo do të jetë në favorin tuaj. Në mes të muajit mund të ketë çështje që do t’ju krijojnë ankth dhe tension të brendshëm, por nëse nuk rrëmbeheni prej tyre, është e sigurt që do të arrini t’i rregulloni.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport