Connect with us

Lajme

Horoskopi javor 17-24 Janar sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshte shenja me FAT e javes ne cdo gje

Published

on

Dashi

Këtë javë mundohuni të shmangni argumentet dhe mos u lidhni me asgjë, ju mund të rrezikoni ta vendosni marrëdhënien tuaj në një rrezik serioz. Megjithë disa vështirësi, mjedisi sentimental do të favorizohet në këtë periudhë. Edhe beqarët do jenë në gjendje të bëjnë takime të shkëlqyera, disa njohje intriguese do të bëjnë kokën të rrotullohet 360 gradë! Gjatë javës mund të ketë komplikime në kryerjen e disa projekteve. Mërkuri në fakt nuk do të sjellë asgjë pozitive. Nëse keni vendime për të marrë ose biseda për të bërë, do të jetë më mirë të shtyni gjithçka deri në ditët e ardhshme, kur marrëveshjet astrale janë më të favorshme.

Demi

Sa i përket sferës sentimentale, kjo do të jetë një javë e shkëlqyer. Venusi do të vazhdojë të jetë në anën tuaj dhe do t’ju inkurajojë në aspekte të ndryshme të jetës tuaj. Në vend të kësaj, Mërkuri do të sjellë takime të reja për ata që janë beqarë dhe kërkojnë një lidhje të re romantike. Kujdes nga e enjtja, ku Hëna do të jetë në opozitë dhe do t’ju sjellë pak humor. Këtë javë me siguri do të keni shumë shkathtësi në punë, veçanërisht për ato projekte që pas festave do të premtojnë fitime të mëdha. Kënaqësitë e para do të vijnë nga ditët e para, por kini kujdes që mos të humbni vëmendjen e përparësive nga gjysma e dytë e javës e tutje.

Binjakët

Dashuria: Nëse në gjysmën e parë të javës ka një mirëkuptim të lakmueshëm për ata që janë në çift, kjo do të bjerë ndjeshëm deri në fund. Merrni situatën në dorë para se shpërqendrimet të drejtojnë rrjedhën e tyre dhe të konsolidoni marrëdhënien tuaj nëse vërtet interesoheni. Beqarët do l uftojnë për të qëndruar të përqendruar, por do të arrijnë qëllimet e tyre. Në këtë javë Mërkuri nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën. Projektet tuaja do të fillojnë të zhduken ngadalë. E hëna dhe e marta do të jenë ditët më me fat, në të cilat gjithçka duket se po shkon në drejtimin e duhur. Gjatë fundjavës, megjithatë, diçka mund të shkojë ndryshe nga sa planifikoni.

Gaforrja

Në këtë sezon festash do të ketë shumë nostalgji dhe shumë mendime për t’ju bërë të trishtuar dhe melankolik. Edhe nëse nuk jeni në humor të përpiqeni shumë të dukeni të lumtur, prapëseprapë mund të shijoni festat e Krishtlindjes që zakonisht ofrojnë disa momente qetësie. Beqarët do duhet të përpiqen të qëndrojnë të qetë në të gjitha rrethanat. Mërkuri në opozitë për disa ditë nuk ka sjellë një lajm të mirë për këtë javë. Në punë mund t’ju duhet të merreni me disa pengesa më shumë se zakonisht. Sidoqoftë, vendosni një fytyrë të mirë në një lojë të keqe dhe prisni që situata të caktuara të evoluojnë.

Luani

Edhe nëse jeni shumë të zënë, këtë javë do të keni mundësi të ndani qartë momentet e punës nga ato të shkujdesura për t’i ndarë me të dashurit tuaj. E enjtja dhe e premtja do të jenë ditët më të mira për çiftet, por fundjava gjithashtu do të jetë perfekte nëse jetoni afër të dashurit tuaj. Beqarët do të përballen me aventura dhe flirte që nuk mund t’i shmangin. Edhe në këtë javë nuk do të kurseni veten në punë, aq shumë sa të mund të merrni të ardhura të menjëhershme dhe ndoshta edhe disa përparime në karrierë. E hëna dhe e marta do të jenë ditët kryesore për shenjën tuaj, e cila duhet të përdoret për sa më shumë. Mund të ketë disa lajme të shkëlqyera që do të kapen në ajër. Mos kini frikë të përparoni në punë.

Virgjëresha

Dashuria: Venera do të jetë në favorin tuaj dhe do t’ju bëjë shumë pasionant. Java do të jetë ideale për të kaluar kohën me të dashurin tuaj. Disa madje mund të planifikojnë një pushim të ardhshëm. Për ata që janë akoma beqarë, mund të ketë disa takime shumë interesante që nuk duhet të nënvlerësohen. Njohjet e reja profesionale që do të bëni këtë javë mund të kenë pasoja të rëndësishme për karrierën tuaj në të ardhmen. Ju mund të njihni dikë që do të ndryshojë ndjeshëm rrjedhën e ngjarjeve.

Peshorja

Këtë javë do të stresoheni dhe kjo gjendje e lodhjes do të reflektohet në sferën sentimentale, aq sa mund të ketë probleme mes çifteve. Beqarët që duan të gjejnë dashurinë do të jenë në gjendje të përfshihen në vendet sociale, ku është e lehtë të takosh njerëz të rinj gjatë pushimeve. Puna kërkuese e kësaj jave që do t’i nënshtroheni do t’ju ​​bëjë shumë më nervoz se sa jeni tashmë. Qëndroni të qetë në vendin e punës, do t’ju ndihmojë të mos keni nerva në lëkurë dhe të menaxhoni më mirë situatat.

Akrepi

Dashuria në krye, sektori i dashurisë i Akrepit po lulëzon dhe kush ka një lidhje të konsoliduar mund ta ringjallë atë me disa surpriza të këndshme, mbase edhe një udhëtim i papritur. Përkundrazi, zemrat e vetmuara janë nën shqyrtim të kujdesshëm, ata do të duhet të reflektojnë se çfarë të bëjnë me të ardhmen e tyre, fundi i vitit është afër! Keni shpenzuar shumë dhe financat këtë javë nuk do ju buzëqeshin. Ju me siguri do të duhet të mendoni për një mënyrë për të kursyer kursimet tuaja në mënyrë më efikase. Ndërkohë mos u hutoni nga këto probleme dhe të paktën për momentin shijoni pushimet, të cilat do i kaloni pa u menduar shumë.

Shigjetari

Këtë javë ju do të tërhiqni prizën nga angazhimet tuaja të punës dhe do t’i kushtoheni plotësisht partnerit dhe familjes. Më në fund, pas ditëve shumë të lodhshme, veçanërisht nga e mërkura deri të shtunën, mund të përjetoni hapësira të mëdha relaksimi, në mënyrë që të riktheni mirëqenien tuaj psiko-fizike. Java e punës do të jetë më pak e lodhshme se sa pritej dhe do të organizoheni në atë mënyrë që të ndani familjen dhe angazhimet. Sidoqoftë, nuk do të lini asgjë të hapur dhe do të jeni në gjendje të plotësoni çdo pyetje, madje edhe më të parëndësishmet.

Bricjapi

Dashuria: Javë pozitive për dashuri, pushimet i bëjnë gjithçka më magjike dhe sugjeruese dhe do t’i kushtoni pak vëmendje disa keqkuptimeve me partnerin tuaj. Në këto ditë do të keni mundësi të falni gjithçka dhe do të ndiheni edhe më mirë. Për të përfituar nga kjo mirëqënie, do të jenë të gjithë ata që janë rreth jush! Beqarët gjithashtu do jenë aktivë dhe do të bëjnë çmos për të tjerët. Edhe nëse jeni në mes të festave, nuk do të humbisni disa detyra interesante, në të cilat do të vendosni të gjithë këmbënguljen dhe kreativitetin tuaj. Shumë nga shenjat me të vërtetë mund të kenë një spektër më të gjerë të mundësive të tyre profesionale dhe nuk do të hezitojnë t’i shfrytëzojnë ato. Puna gjithashtu gjatë festave mund të jetë një qëllim që nuk doni të hiqni dorë.

Ujori

Gjatë kësaj jave Ujori do të përfshihet nga një xhelozi e zjarrtë. Në vatër shtëpiake, klima mund të mos jetë më e mira dhe ata që lindin nga kjo shenjë mund të lëshojnë zjarr drejt të dashurve të tyre, duke vendosur argumente madje pa asnjë arsye. Zemrat e vetmuara do të presin me ankth që personi i zemrës të shfaqet para tyre! Qëndrimi në kontakt me kolegët ndërhyrës dhe kuriozë nuk është shumë i mirë për ju, dhe ju mund të sulmoheni nga disponimi i keq dhe nervozizmi. Do të jenë gjithashtu këto momente të papritura që do të ndikojnë negativisht në këtë periudhë dhe mund të rritin vetëm stresin tuaj të grumbulluar tashmë për shkak të punës.

Peshqit

Gjatë pjesës së parë të kësaj jave të fundit të vitit, Peshqit do t’i kushtojnë të gjithë vëmendjen e tyre partnerit dhe nuk do të humbasin mundësi për tu përkëdhelur. Shumë do të jenë në gjendje të planifikojnë një jetë së bashku për vitin e ardhshëm, ndërsa beqarët do të kundërshtohen nga prania e Marsit që i bën ata të shqetësuar. Gjatë javës do të vazhdoni të kryeni detyrat tuaja të punës dhe madje edhe gjatë festave thjesht ju do të shkëputni atë që është rreptësisht e nevojshme. Sidoqoftë, do të keni kohë të shijoni disa mbrëmje relaksuese, megjithëse me siguri pak humor do ju varet mbi kokën tuaj, por në përgjithësi do të shijoni atmosferën festive.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport