Connect with us

Jete

Horoskopi javor 24-30 Nentor 2021/ Keto jane 3 shenjat me FAT per javen e fundit te muajit

Published

on

Dashi

Ju mund të dëshironi të bridhni të lirë, të bëni gjënë tuaj, kur dhe ku të dëshironi. Dhe me Diellin që hyn të Shigjetari, ju mund të keni një mundësi për ta bërë këtë. Nëse keni dëshirë për të udhëtuar me një punë apo projekt kërkimor, ju mund të jeni në gjendje t’i kombinuar ato. Një ndikim shumë optimist mund t’ju inkurajojë që të merrni një drejtim që e keni konsideruar për një kohë të gjatë. Nëse e bëni këtë, ka një shans që të ndryshoni jetën tuaj për mirë.

Demi

Lëvizja e Diellit në një sektor më të ndjeshëm në axhendën tuaj mund t’ju inkurajojë që të shikoni prapa kuintave. Ajo që do të zbuloni mund të jetë më demaskuese. Do të keni shumë aktivitete në sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta, të biznesit dhe intimitetit. Bisedat me zemër të hapur mund t’ju ndihmojë të kuptoni tjetrin më mirë dhe të zgjidhni çdo vështirësi një herë e përgjithmonë.

Binjakët

Pasi Dielli ka hyrë në zonën tuaj të marrëdhënieve, ju mund ta keni më të lehtë të veproni dhe të dini hapin tuaj të radhës. Ndonjëherë duhet të shkëputeni nga një person në mënyrë që të lidheni në mënyrë të drejtë. Nëse keni pasur një iluzion rreth një të dashuri, lidhja e Merkurit me Saturnin mund t’ju ndihmojë ta shihni atë në një dritë më realiste. Ka një shans për një takim me shpirtin binjak.

Gaforrja

Mënyra se si e menaxhoni kohën tuaj mund të ketë qenë e rëndësishme për një kohë. Këtë javë, megjithatë, Dielli vjen për të ndriçuar mundësitë dhe zgjidhjet që ju nuk i keni konsideruar më parë. Nëse mendja juaj ka udhëtuar në disa çështja të caktuara për disa kohë, atëherë kalimi mund të duket si një kërcim, por ato paraqesim opsione me të cilat mund të punoni për një afat të gjatë. Së fundi, bashkëpunimi me dikë në një projekt mund të jetë shumë e dobishme për ju.

Luani

Mendime potenciale dhe krijuese mund t’ju vijnë këtë javë pasi Dielli rigjallëron këtë sektor në axhendën tuaj. Ju mund të ndiheni të shtyrë për të provuar një hobi ku do të shkëlqeni dhe do të nxirrni kënaqësi të madhe. Megjithatë, ekziston një aspekt që këtë javë të ketë potencial për të çuar punën tuaj ose biznesin në një nivel të ri. Hidhni themelet më parë. Kjo mund t’ju ndryshojë.

Virgjëresha

Ju mund të bëheni të vetëdijshëm për një çështje që e keni shtyrë pasi Dielli hyn sektorin tuaj të shtëpisë dhe të familjes. Ndoshta anëtarët e familjes kanë qenë shumë të zënë për të bërë diçka në lidhje me të, edhe pse është e rëndësishme. Megjithatë, ju mund të ndiheni se duhet të lëvizni për të bërë diçka gjatë javëve të ardhshme. Të hidhni dritë mbi të mund të ketë pasoja pozitive që ju ndihmojnë të ndiheni të lehtësuar. Ju gjithashtu mund të josheni për të çuar më tej një projekt në qoftë se ai mund të t’ju rrisë profesionalisht.

Peshorja

Nëse keni pasur vështirësi me një çështje apo problem, tani mund të gjeni se përgjigjet vijnë tek ju më lehtë. Zgjidhjet mund të shfaqen kur ju jeni duke folur me të tjerët, duke lexuar, ose kur kurioziteti ju çon të shikoni për to në vende që nuk iu kishte shkuar mendja më parë. Ky është shansi tuaj për të mendojnë jashtë kutisë. Përveç kësaj, mund të jeni të magjepsur nga një mundësi që mund t’ju çojë në një drejtim të ri.

Akrepi

Kjo mund të jetë një javë interesante! Një transit intensiv, por oportunist në operacion për pesë ditë para dhe pas 24 nëntorit mund të emocionojë. Do t’ju duhet të merrni në konsideratë kostot dhe detajet e tjera përkatëse. Dielli në zonën tuaj të parave mund të bëjë të vetëdijshëm për arsyet pse mund ose nuk mund të përfitoni. Çelësi është mprehtësia në qoftë se doni të merrni maksimumin dhe të arrini sukses. Të bëni hap prapa mund të ndihmojë të merrni vendime më të informuara.

Shigjetari

Është muaji ditëlindjes suaj, kështu që ju do të jeni në elementin tuaj si sezoni i festave merr duke u zhvilluar. Nëse keni ndonjë plan, tani është koha për të vepruar. Megjithatë, dikush mund t’ju ofrojë një shans që duket shumë i mirë për të qenë e vërtetë.

Bricjapi

Ashtu si të gjithë janë në gjendjen e festave, ora juaj astrologjike lë të kuptohet se është koha për të marrë një pushim. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të refuzoni ftesa, por ndonjëherë të qëndroni edhe vetëm. Ky është shansi tuaj për t’u karikuar dhe të ndiheni mirë. Nëse do të merrni mundësi për progres me një qëllim apo ambicie, mund të gjeneroni ide.

Ujori

Ju mund të jeni personi më karizmatik në dhomë. Me Marsin në shenjën tuaj duke ju dhënë faktor tërheqës, jeni shumë të vështirë për t’iu rezistuar. Mund të jeni shpirti i çdo feste që merrni pjesë këtë javë. Megjithatë, ju mund të kenë nevojë për të zgjidhur besimet kontradiktore, në mënyrë që të përfitoni nga një mundësi që mund të jetë shumë e mirë për ju.

Peshqit

Kjo mund të jetë një javë e shpejtë, kur Dielli lëvizë në zonën tuaj të karrierës ju vë në qendër të vëmendjes dhe ju jep një arsye për të shfaqur aftësitë tuaja dhe talentet. Guxoni pasi nuk keni asgjë për të humbur. Një tjetër mundësi duhet të kuptohet para se ta rrëmbeni. Bëni detyrat e shtëpisë dhe mos anashkaloni detajet.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport