Connect with us

Jete

Hueyda El Sayed ka lene nje testament pas ikjes/ Arjan Konomi zbulon fjalet e saj te fundit

Published

on

Mes rrëfimeve të shumta për mikeshën e tij, Hueyda El saied, Arjona Konomi tregoi tek “Rudina”, edhe dicka për të cilën nuk ishte folur më parë. Balerina aq e dashur për publikun shqiptar kishte mbajtur shumë shënime gjatë periudhës së fundi, kur sëmundja kishte avansuar.

Një ditar, të cilin Konomi e përshkroi më shumë si një testament të saj.

“Nuk tregoi gjatë kohës që ishte e sëmurë sepse nuk donte dhembshurinë e njerëzve, por ama ka lënë një testament si të thuash, që më tepër do të jetë një mesazh për femrat, për gratë, për jetën, për kujdesin që duhet të kemi ndaj shëndetit dhe sidomos ndaj tumorit të gjirit”, u shpreh ai. Me tej shtoi se do ta realizojnë patjetër publikimin e këtyre shënimeve.”

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport