Connect with us

E pergjithshme

Humbi 35 kilogramë, Rudina Dembacaj tregon ‘sekretin’: Mami më mësoi që…

Published

on

Kohet e fundit aktorja dhe moderatorja e njohur Rudina Dembacaj ka qene shume e komentuar per lidhjen e saj me ish deputetin Mark Frroku.

Rudina nuk ka qene gjithmone ne forme kaq te mire si eshte tani. Pak kohe me pare ajo peshonte dhe 35 kilograme me teper sesa eshte tani.

Ajo ka treguar per te gjithe ndjekesit ‘sekretin e saj’. Dembacaj tregoi se ka konsumuar te gjitha llojet e ushqimeve por me porcione me te vogla. Ne menyre qe te mos konsumoje ushqime te gatshme, mamaja e saj e ka mesuar te gatuaj vete.
Rudina tregoi se ka hequr dore nga fast food-et dhe birrat.

“Mami me thoshte ‘ne do hame darke, ti mos hajde, se je bere si lope.’ Motra (stiliste) nuk me vishte dot siҫ donte… Gati te gjithe e vuanin faktin qe une isha e shendoshe, perveҫ meje…”

“Kur isha e shendoshe, me pelqente shume birra dhe e vija mbi bark…” Po ashtu, brumrat, picat dhe fast food-et i eliminoi nga dieta: “Per dy muaj isha e transformuar, sepse nga nje boom kalorish, une i pergjysmova. U bera doktor i vetes, por duhet nje vullnet i hekurt, sepse mua me pelqente dhe alkooli. Tani, maksimumi im eshte vetem nje gote vere, ndersa kur isha e shendoshe, pija si kamionist. Nje gje qe e motivoi edhe me shume ishte reagimi i njerezve: “Shikoja reagimet e njerezve, me motivoi shume kjo gje. Nuk i kisha me kembet si sasiҫe, kisha nje vetebesim edhe me te madh. Per dy muaj nuk ia besova askujt se kisha hyre ne diete. Me vone, fillova dalengadale edhe palestren, derisa humba 35 kilograme per nje kohe afer 3-vjeҫare”, tregoi Rudina.

-Mami me mesoi qe te pergatiste vete ushqimin dhe ne kete menyre hoqa dore nga ushqimet e gatshme.

-Haja supersallata dhe supera.

-Zbulova se avokado ishte nje prej frutave me te shendetshme.

-Eleminova kripen e tepert, pijet e gaz dhe ato alkoolike.

-Nuk lashe asgje jashte dietes edhe pse bera ca truke te vogla. Zvogelimi i porcioneve eshte sekreti per rezultat.

-Palestra ka luajtur nje rol te rendesishem.

-Pata nje rezultat befasues pas tre muajsh.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport