Connect with us

Lajme

I japin fund lidhjes sa hap e mbyll syte/ Keto jane10 gjera qe nuk duhet tja thoni kurre burrit

Published

on

Shumë nga problemet në marrëdhënie burojnë nga mënyra se si ne komunikojmë. Megjithatë, kur plagët hapen, është e vështirë t’i ndreqësh ato. Si rezultat, njerëzit gradualisht largohen derisa bëhen dy të huaj dhe dashuria zbehet.

10 fraza që nuk duhet t’i përdorni kurrë

Kur jeni bashkë për pak kohë, mund të ndodhë që të keni mjaft besim për të shkuar më tej me fjalët. Mund të ndodhë në intimitet, në jetën e përditshme dhe, sigurisht, kur grindeni. Ka gjëra që nuk duhet t’i thuhen kurrë partnerit sepse janë burim tensioni e deri te grindjet e rëndësishme.

“Ti gjithmonë bën / thua …” ose “Ti kurrë nuk bën / thua …”

“Ish-i im nuk e bënte këtë …”

“Unë do të shpjegoj se si ta bësh atë”

“Nëse do të më doje vërtet, do të bëje…”

“Është faji yt”

“Ti nuk më kupton”

“Bëj ashtu si babai (ose nëna)”

“Gjithçka është në rregull për mua”

“Je shumë fëmijë”

“Nuk je kurrë aty kur kam nevojë për ty”

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport