Connect with us

Jete

Ja bene burrave 8 me 2/ Keto jane VAJZAT VIP qe mbajten mbiemrin e tyre pas marteses

Published

on

Jemi mesuar nga tradita se pas martese ishte domosdoshmeri qe vajza te marre mbiemrin e partnerit..

Disa personazhe te njohur per publikin na kane bere te ndryshojme mendim per kete ceshtje pasi ata kane ruajtur emrin dhe mbiemrin me te cilin i ka njohur publiku shqiptar prej vitesh.

Edhe pas martese apo lindjes se femijes se pare ata kane zgjedhur te mos e ndryshojne ne asnje moment emrin e tyre artistik..

Ne muajin shtator te vitit 2017 , Marina Vjollca kurorezoi dashurine me partnerin e saj, Getoar Selimi. Nuk e dime se si qendron mbiemri ne pasaporte,por bukuroshja e ekranit per publikun ka vendosur te mbetej me te njejtin mbiemer.

Ndersa ne muajin qershor te vitit 2018, Jona Spahiu i dha fund beqarise, duke kurorezuar dashurine me partnerin e saj, Frenkli Ymeraj. Pak muaj me vone Jona u be nene per here te pare me nje djale por, moderatorja ruajti te njejtin emer per ndjekesit e saj.

Ne shtatotor te 2014-es Nora Istrefi u martua duke i dhene keshtu fund lidhjes se saj shumevjeçare dhe te bukur me Robert Berishen por per publikun vazhdonte te njihej me mbiemrin e saj.

Edhe Xhensila Myrtezaj pas marteses me aktorin e njohur te humorit Besart Kallaku nuk pati asnje ndryshim nga emri qe e kishin therritur deri ne ate moment.

Ne nje ceremoni mjaft speciale ne shtator te vitit 2013 Aurela Gace kurorezon dashurine disavjeçare me partnerin e saj, Skerdin. Kengetarja energjike e skenes shqiptare vazhdon gjithashtu te njihet po njesoj per publikun.

Las Vegasi ishte vendi i celebrimit te Angela Martinit me partnerin e saj, Dragos Savulescu.

Diten e saj te marteses modelja u shfaq me nje fustan ngjyre te zi dhe mjaft provokuese.Edhe pas ketij momenti ajo vazhdon te kete te njejtin mbiemer.

Edhe Amarda Toska ka zgjedhur te mbaje mbiemrin e saj Toska dhe nuk ka zgjedhur ta nderroje ate ne Amarda Mamaqi.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport