Connect with us

E pergjithshme

Ja si te beni lifting te lekures ne kushte shtepie/ Ky eshte SERUMI BIO per lekure si BEBE

Published

on

Pershendetje mikesha! Per te shmangur rrudhat zgjedhja e pare e shume grave jane kremrat dhe produktet antirrudhe.

Perse nuk provoni produktet natyrale ne vend te operacioneve kirurgjikale dhe kremrave te kushtueshem? Per te lu ftuar rrudhat ne menyre te natyrshme jane zbuluar disa produkte ushqimore dhe se cilat jane ato mund t’i lexoni me poshte:

Veza

Ne nje tas ndani te bardhen e vezes dhe kete perberje masazhojeni mbi lekure. Lereni te thahet per te pakten 15 minuta dhe me pas shpelajeni me uje te vaket. E bardha e vezes permban vitambina B dhe E te cilat jane efikase per mbrojtjen nga rrezet ultraviolet dhe kunder perkeqesimit te membranave qelizore.

Vaj ulliri

Karakteristikat e vajit te ullirit njihen per te ndihmuar lekuren te qendroje e mbrojtur dhe e bute. Perpara se te shkoni te flini provoni te masazhoni lehtesisht disa pika nga vaji ne fytyre dhe me pas mbulojeni ate me nje peshqir te bute.

Mesazhi antirrudhë

Ne fillim merrni pak pambuk dhe ngjyejeni me tonikun tuaj te fytyres. Me pas perdoreni per te masazhuar disa minuta fytyren tuaj dhe perqendrohuni me shume tek zonat kritike per rrudhat. Ju duhet te konsultoheni ne nje qender shendetesore ose estetike dhe te perfitoni nje trajtim per fytyren nese deshironi te shijoni nje moment relaksimi.

Fruta dhe perime

Perimet dhe frutat e fresketa ju ndihmojne per te mbajtur fytyren te tonifikuar dhe te fresket, ne vecanti ato me vitamin A dhe D. Nje nga shkaqet e tharjes se epidermes pra te formimit te rrudhave eshte mungesa e vitamines A. Kjo vitamin heq njollat e erreta te formuara nga dielli, stimulon prodhimin e kolagjenit, ndricon tonin e fytyres dhe favorizon rigjenerimin qelizor.

Lëng limoni

Per te masazhuar nje pjese te rrudhave te fytyres, prisni nje kokerr limoni ne gjysem. Lengu i limoni permban aciditet i cili zvogelon shfaqjen e rrudhave dhe e ben lekuren me te lemuar. Fale permbajtjes se acidit askorbik, limoni ndihmon edhe per zbardhjen e njollave te lekures nese e aplikoni te fresket.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport